Интегративците пак го поддржаа иако во текот на денот Изет меџити сите прашања поврзани со зибери ги препрати на адреса на Артан Груби!

НАСЕР ЗИБЕРИ ИЗБРАН ЗА НОВ НАРОДЕН ПРАВОБРАНИТЕЛ СО 61 ГЛАС ЗА

Насер Зибери и официјално е избран за нов Народен правобранител. Со 61 глас за без ниту еден против и воздржан парламентарното...

Рејхан Бајрами / 25 јануари, 2021 20:44

Имено ваквиот став на Села доаѓа откако во медиумите денеска се прошири веста дека Насер Зибери ќе ја земе позицијата на народен правобранител.

Села: Зибери не може да биде народен правобранител, таа позиција треба да е наменета за опозицијата!

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во гостување во дебатната емисија „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека Насер Зибери...

Катерина Крстиќ / 28 август, 2020 22:25

Овие се темел за напредокот на земјата и евентуалното враќање и повторно отворање на овие процеси би биле ретроградни и нема простор за преговори со овие прашања.Мора под итно да почнат преговорите за состав на влада, да се најде заедничка платформа и да се создаде парламентарно мнозинство и да се увери претседателот на државата дека одредените политички субјекти може да бараат мандат.

ЗИБЕРИ: НЕМА ПРОСТОР ЗА ВЛАДИНА КОАЛИЦИЈА БЕЗ ПОЧИТУВАЊЕ НА ОХРИДСКИОТ, ПРЕСПАНСКИОТ И ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА

Како прв приоритет го издвоивме прашањето на соочување со тешките разорни ефекти од пандемијата на здравствен и економски...

Катерина Крстиќ / 20 јули, 2020 20:20

ДУИ не е авантуристичка партија што ги менува партнерите на секои 3 дена – изјави Груби.

Груби: Ќе коалицираме со СДСМ, но Зибери да биде премиер

Артан Груби, од ДУИ, во гостување на Канал 5 истакна дека тие се подготвени да коалицираат со СДСМ, но само ако Насер Зибери...

Катерина Крстиќ / 18 јули, 2020 9:53

Зибери мораше да ја напушти функцијата откако пласираше неточни изјави во јавноста со што го наруши угледот на членовите на Комисијата за заразни болести.

Во Собрание влегуваат газдата на „Пуцко Петрол“ и разрешениот директор Арбен Зибери

Дуи во Собранието влегува со нови пратеници а меѓу нив е Исмаил Јахоски, сопственикот на компанијата „Пуцко Петрол“, но...

Катерина Крстиќ / 17 јули, 2020 10:14

Од партијата велат дека Зибери денеска го добил решението дека е позитивен на корона вирусот, но не знаат кога и каде се заразил, бидејќи како што велат во кампањата имал контакт со многу луѓе

Насер Зибери позитивен на Ковид -19!

Кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери е позитивен на Ковид-19, потврдија од ДУИ за Фокус.мк. Од партијата велат дека...

Катерина Крстиќ / 14 јули, 2020 16:25

Во нашата кампања промовиравме одлична идеја и голем сон. Сонот за еднаквост, сонот за прв премиер Албанец Македонија, порача Зибери од пред Собранието на Македонија.

ЗИБЕРИ: Наскоро ќе биде избран првиот премиер Албанец.

Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието. Место каде наскоро ќе биде избран првиот...

Стојче Бушин / 12 јули, 2020 17:57

Ахмет пред гостиварци рече дека Албанците заслужуваат премиер на државата, тој посочи дека изминативе години ДУИ, се избори за државни раководни функции, на кои беа назначени многу Албанци и сите тие работеле за доброто и напредокот на државата.

Али Ахмети: Заев нема да биде премиер, претера со своите изјави!

На вчерашниот митинг во Гпстивар, лидерот на ДУИ, Али Ахмети е оптимист кога станува збор победата на неговата партија на...

Катерина Крстиќ / 9 јули, 2020 10:22