„Жената мора да ми ги бакне двете раце пред мечот,“рече тој.

Погледнете го златниот прстен на Аркан кој вреди МИЛИОНИ: На синот Вељко му носи среќа(ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ во придружба на својата жена Богдана Родиќ неодамна се појави на роденденската журка, а рацете му беа украсени...

Сара Фемина / 12 јануари, 2020 18:04

Со оглед на тоа дека квинтилионот е број кој содржи 30 нули, тоа значи дека кога парите би биле рамномерно поделени меѓу сите жители на нашата планета, секој од нас би добил околу 93 милијарди долари.

НОВО СВЕТСКО ЛУДИЛО: Во 2026 НАСА ќе стигне на астероид полн со злато

Постои едно место на кое има толку многу злато и платина, што кога би се продале сите тие метали, а меѓу нив покрај споменатите...

Сара Фемина / 30 ноември, 2019 16:25

Искрени честитки за Бесир Алили, за БК Лирија - Скопје и за Федерацијата за боречки спортови на Македонија и нејзиното раководство.

Македонскиот борач Бесир Алили е ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО БОРЕЊЕ!

БЕСИР АЛИЛИ ЕВРОПСКИ ПРВАК ВО БОРЕЊЕ (СЛОБОДЕН СТИЛ – 48 кгр) Македонскиот борач Бесир Алили е Европски првак во борење...

Перо Милчин / 22 јуни, 2019 22:11

Дејан Георгиевски го победи актуелниот Олимписки шампион: Со 5 од 5 борби нашиот таеквондо борец стигна до златен медал во Турција.

Македонски шампиони: “Овој медал го посветуваме на настраданите во сообраќајната несреќа”

Дејан Георгиевски ЛАВОВСКИ освои ЗЛАТЕН МЕДАЛ на еден од најсилните турнири во светот. Дејан Георгиевски освои златен медал...

Рејхан Бајрами / 18 февруари, 2019 8:49

Французинките го обезбедија првото европско злато. Ракометарките на оваа земја заслужено се искачија на врвот на Европа.

Французинките го освоија Европското злато

Француската женска ракометна репрезентација ја победи Русија во финалето на ЕП со резултат 24:21 и ја освои првата титула на...

Сара Фемина / 16 декември, 2018 19:43

Македонските репрезентативци со злато се вратија во Македонија,после своите успешни победи во Германија. Гордост и успех за Македонскиот спорт.

Македонските хокеари со 5 златни победи се вратија од Германија

Македонските репрезентативци испишаа историски резултат и победа откако го освоија IIHF Development Cup во Фисен во Германија.Горди...

Сара Фемина / 23 ноември, 2018 19:31

Австралиската компанија РНЦ минералс, која го експлоатира рудникот Калгурли, од два камења одвои злато во тежина од 113 килограми вредно 11 милиони долари

Во Австралија ископани џиновски камења кои содржат 113 килограми злато

Рудари во западна Австралија ископаа два огромни камења кои вредат повеќе милиони долари поради содржината на злато што...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 16:12