Хрватската амбасада во Сараево се наоѓа во канцелариска зграда во центарот на градот на Детскиот плоштад во Сараево.

ХРВАТСКАТА АМБАСАДА ОСТАНА БЕЗ ЗНАМЕТО НА ЕУ: Се трага по вандалите во Сараево!

Знамето на Европската унија поставено на фасадата на зградата на хрватската амбасада во Сараево беше отстрането и фрлено...

Мирко Бачиќ / 31 јануари, 2021 15:14

Палењето на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани е недопустливо и за осуда.

Запалено бугарското знаме во Вевчани: Пендаровски – Палењето на знамето е за осуда

Претседателот на државата, Стево Пендаровски со реакција по палењето на знамето на Бугарија во Вевчани. Вчера на последниот...

Стојче Бушин / 15 јануари, 2021 12:25

Според ЦДМ, знамињата на Албанија се вееја во Улцињ, Гусиње, како и на зградата на општина Тузи.

НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Во Црна Гора ги КАЗНУВААТ оние што не сакаат да го обесат знамето на Албанија!

Според ЦДМ, знамињата на Албанија се вееја во Улцињ, Гусиње како и на зградата на општина Тузи. Одбележувањето на Денот на...

Рејхан Бајрами / 28 ноември, 2020 19:24

Палењето на знамето го спречиле мештаните кои во тоа време биле во близина на споменикот.

СКАНДАЛ ВО ГРАЧАНИЦА НА ДЕНОТ КОГА ПОЧИНА СРПСКИОТ ПАТРИЈАРХ: Обид да се запали знамето на Србија

Синоќа непознати лица запалија оган под јарболот со знамето на Србија во центарот на Грачаница, покрај споменикот на Милош...

Рејхан Бајрами / 21 ноември, 2020 10:31

Најостро го осудуваме овој чин, како евтин и неуспешен обид да се предизвика омраза меѓу граѓаните во двете држави, како и да се нанесе штета на угледот на државата, велат од Министерството за надворешни работи.

МНР најостро ја осудува објавата на социјалните мрежи со палење знаме на Бугарија

Осуди и оградувања за палењето на знамето на Република Бугарија кое што може да се види на видео објавено на Фејсбук од профил...

Рејхан Бајрами / 20 ноември, 2020 7:27

Инаку чичко Симе редовно може да се забележи како пешачи на Водно, а со години макотрпно ја пошумува планината и до сега има насадено над стотици и стотици дрвца.

РАЦЕТЕ ДА ТИ СЕ ПОЗЛАТАТ: Чичко Симе го нацрта сонцето од Кутлеш на камен долго 30 метри на Бушева планина(ФОТО)

На социјалните мрежи деновиве се споделуваат фотографии од еден интересен момент кој речиси ги направи горди сите Македонци. Имено...

Перо Милчин / 31 октомври, 2020 12:08

Со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски.

Неделковски: Отец Партениј е НЕДОСТОЕН- со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е новиот епископ на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија,...

Рејхан Бајрами / 21 мај, 2020 18:04

Барам само морална поддршка, казната сам ќе си ја носам!!! Да живее Македонија!!!

СРЦЕ МАКЕДОНСКО: Борко ќе ја плати казната на навивач на Вадар што го веел знамето од Вергина!

Активистот Жарко Масларковски заработи прекршочна пријава поради веење на знамето со сонцето од Кутлеш. На социјалните...

Мартин Попоски / 3 мај, 2020 17:04