Русковска истакна дека се уште не одлучила дали ќе вложи жалба за висината на санкцијата и за тоа ќе одлучи кога ќе ја добие.

Русковска: Задоволна сум од санкцијата за Милески

Третоосомничениот за случајот Рекет, Зоран Милески-Кичеец денеска доби казна затвор од три години. По ова се огласи и обвинителката ...

Катерина Крстиќ / 4 декември, 2019 14:01

Во врска со чантата Луј Витон на Катица Јанева, таа изјави дека чантата е пронајдена кај Јанева имала иницијали КЈ и дека не е истата чанта од фамозната снимка со Боки 13 и Кичеец.

Рускоска: Исказите кои протекоа во јавност се оние кои ги дадовме во судот

Вилма Русковска, шефицата на организираниот криминал во синоќешното гостување во 24 Отворено, зборуваше отворено за случајот...

Катерина Крстиќ / 30 октомври, 2019 8:29

Имено според извори на Вечер, непознат маж пред неколку дена се јавил на адвокатот на еден од осомничените во случајот „Рекет” и го прашал дали е заинтересиран да го купи исказот на Зоран Милевски-Кичеец, велат извори од истрагата.

Исказот на Зоран Милески- Кичеец се нуди на продажба!

Вчера ексклузивно порталот Вечер.мк објави дека постои исказ пред обвинител од страна на обвинетиот Зоран Милевски Кичеец...

Катерина Крстиќ / 4 октомври, 2019 10:43

Премиерот Зоран Заев во изјава за „А1он“ тврдеше дека само еднаш се сретнал со Зоран Милески Кичеец, а во врска со инвестиција поврзана со рударство, но денес изјави нешто сосема поинакво.

Заев се сретнал со Кичеец повеќе од еднаш, бил и кај него во кабинет

Премиерот Зоран Заев пред извесно време истакна дека не го познава и не го знае името на Зоран Милески попознат под прeкaрот...

Катерина Крстиќ / 1 октомври, 2019 21:30

– Тогаш ми беше речено, ако навистина ја зборувам вистината, да им дадам половина од колачот, во спротивно ќе ми ги пуштат ОЈО и Финансиска полиција и ќе ми ги земат сите пари од продажбата. Јас одговорив дека не доаѓа предвид ниту една варијанта, а подоцна од медиумите дознав дека почнале истрага против мене – сведочи Иванова.

ЖЕСТОКО ОБВИНУВАЊЕ: Дали Кичеец во името на Ден Дончев побарал половина од парите од продажбата на „Диамед“?

Ново, жестоко обвинување на сметка на директорот на Фондот за здравство Ден Дончев, но и на сметка на Зоран Милевски Кичеец,...

Валерија Петрова / 27 септември, 2019 17:48

Откако прва за случајот Рекет, даде исказ Лиле Стефанова, потоа беше повикана и Елизабета Јосифовска, денеска по еден ден одложување, за случајот сведочи и обвинителот, Бурим Рустеми.

Истрагата за „Рекет“ мрдна од мртва точка: На Боки и Зоки Кичеец ќе им се придружат нови осомничени

Откако обвинителите се вратија од годишните одмори, конечно почна подетално да се работи на случајот Рекет. Деновиве е...

Катерина Крстиќ / 16 август, 2019 13:53

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција го продолжи притворот за 30 дена .

Продолжен притоворот на Боки 13 и Кичеец- ќе останат во Шутка уште 30 дена

Продолжен притворот на првоосомничениот Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13 и второосомничениот Зоран Милески-...

Катерина Крстиќ / 13 август, 2019 15:06

Тој заедно со Боки13 е во притвор за случајот Рекет, а деновиве италијанскиот весник Ла Верита објавува видео на коисе гледа и слуша како Боки и Кичеец земаат пари од Орце Камчев за да му се укине притворот. Тој им ги дава парите во чанта Луј Витон.

Зоки Кичеец е префрлен во Клиниката на Жан Митрев

Второосомничениот за случајот „Рекет“, Зоран Милески – Кичеец по негово барање од притворот во Шутка заминал и е пренесен...

Валерија Петрова / 9 август, 2019 19:35