Откако прва за случајот Рекет, даде исказ Лиле Стефанова, потоа беше повикана и Елизабета Јосифовска, денеска по еден ден одложување, за случајот сведочи и обвинителот, Бурим Рустеми.

Истрагата за „Рекет“ мрдна од мртва точка: На Боки и Зоки Кичеец ќе им се придружат нови осомничени

Откако обвинителите се вратија од годишните одмори, конечно почна подетално да се работи на случајот Рекет. Деновиве е...

Катерина Крстиќ / 16 август, 2019 13:53

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција го продолжи притворот за 30 дена .

Продолжен притоворот на Боки 13 и Кичеец- ќе останат во Шутка уште 30 дена

Продолжен притворот на првоосомничениот Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13 и второосомничениот Зоран Милески-...

Катерина Крстиќ / 13 август, 2019 15:06

Тој заедно со Боки13 е во притвор за случајот Рекет, а деновиве италијанскиот весник Ла Верита објавува видео на коисе гледа и слуша како Боки и Кичеец земаат пари од Орце Камчев за да му се укине притворот. Тој им ги дава парите во чанта Луј Витон.

Зоки Кичеец е префрлен во Клиниката на Жан Митрев

Второосомничениот за случајот „Рекет“, Зоран Милески – Кичеец по негово барање од притворот во Шутка заминал и е пренесен...

Валерија Петрова / 9 август, 2019 19:35