Никола Димитров признава дека “Рекет“ е криминал, но не објаснува зошто за истото не им укажал на Шеќеринска и Сугаревски

Димитров немал средба со Боки 13, но зошто не ги предупредил Шеќеринска и Заев?

Вчера во ФБ статус министерот за надворешни работи Димитров порача дека кај него има чувство на бес и апатија заради криминалните...

Данаил Михајловски / 19 август, 2019 10:31

Премиерот истакна дека на оваа позиција е дојден благодарение на народот. Тој истакна дека се бори за за демократија и за правна држава и за владеење на правото.

Заев: Да не биде заборавено, јас сум човекот кој што го пријави случајот Рекет

По вчерашната скандалозна изјава премиерот Зоран Заев денеска преку Фејсбук нагласува дека верува во транспарентни и во...

Катерина Крстиќ / 14 август, 2019 13:27

-Не не не, не го разбравте Заев, он нема ништо против хомосексуалците, Боки13 е педер пошо подзволи да го фатат и цел бизнис им пропадна, заедно со се Владата очигледно...

Твитер гори: А од кај знае Заев дека Боки е пед*р?

Изјавата на премиерот Зоран Заев топ тема на социјалните мрежи. Твитер гори на тема Зоран Заев. Во продолжение погледнте...

Валерија Петрова / 13:01

На ваквата изјава на премиерот реагираа од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ кои преку во соопштение до јавноста побараа одговорност. ВМРО најостро ги осуди навредите и заканите на Заев кон новинарите кои го обелодениле неговиот криминал, како и навредите врз основа на сексуалната определба.

Заев: Пред да навредам некого упатив извинување

„Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат...

Катерина Крстиќ / 10:02

Имено во неговото вклучување во вестите на Телевизија Сител премиерот Заев излезе со неочекувани изјави. Премиерот се служеше со навредлив и хомофобен речник, со кој го навредуваше новинарот Бранко Героски, но и првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски.

Заев со шокантна изјава: Нема да дозволам еден педер да ме симне од власт

Во вестите во 19 часот на телевизија Сител, премиерот Зоран Заев излезе со шокантна изјава. Имено во неговото вклучување во...

Катерина Крстиќ / 13 август, 2019 19:52

Инаку името на премиерот Заев се споменува во видео снимките кои беа објавени од италијанскиот весник Ла Верита, каде наводно се тврди дека тој бил запознаен за актуелниот случај Рекет.

ЗАЕВ: Северна Македонија ја правиме убаво место за живеење

Премиерот Зоран Заев и лидер на владејачката СДСМ, на својот Фејсбук профил напиша статус во кој вели дека Северна Македонија,...

Катерина Крстиќ / 11 август, 2019 14:29

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, за време на полициското сослушување после неговото приведување рекол дека поседува докази против премиерот Зоран Заев и неговиот советник Зоран Башановиќ, кои ги сочувал на сигурно на повеќе адреси, пишува српски Курир.

„АКО МЕ УБИЈАТ ЌЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ“

Српскиот Курир денеска објави неколку информации за случајот „Рекет“ кој не само во Македонија стана топ тема и на Балканот. Бојан...

Валерија Петрова / 10 август, 2019 15:29

Никој во Македонија не верува дека криминален ум каков што е Зоран Заев не е вмешаш во најголемата криминална афера во независна Македонија, случајот рекет.

Никој во Македонија не верува дека Зоран Заев не е вмешан во случајот Рекет

Откако утринава италијанскиот весник Ла Верита, ја објави втората снимка од случајот Рекет, се огласи и опозициската партија...

Катерина Крстиќ / 9 август, 2019 11:05