Пред нешто повеќе од една година, Заев и мене јавно ми залепи етикета. Пишував за големата рекетарска афера, која доби и судски епилог. Ме нарече „суетен новинар“.

Героски: Заев опасно етикетира новинари – не му е прв пат и нема да му биде последен!

Слушам и се восхитувам. Зоран Заев измислил нов термин во теоријата на медиумите. „Контравладини медиуми“. Па вели: „Граѓаните...

Катерина Крстиќ / 5 август, 2020 18:45

Тој подвлекува дека сите граѓани се должни да продолжат да се водат од ликот и делата на илинденците и учесниците во Народно-ослободителната борба и со чест и обврска ги реализираат нивните идеали.

Заев со честитка за Илинден: Горди на славното минато, уште порешително чекориме кон светлата иднина

Лидерот на СДСМ упати честитка по повод Деенот на Републиката. Во неа тој укажува дека на 2 Август се оддава почит кон херојско...

Катерина Крстиќ / 2 август, 2020 13:30

Јовановски додаде дека соработката со ГП Пелистер и Силјан Мицевски се случила преку посредници.

Боки: Имав прием и поддршка од Заев за изградба на Европски центар за возрасни лица!

На денешното судење за Меѓународен сојуз, Бојан Јовановски ги откри имињата од власта кои го подджувале во проектот за изградба...

Катерина Крстиќ / 23 јули, 2020 17:19

Во тој контекст, претседателот на СДСМ потенцира дека граѓаните сакаат конкретни решенија, мерки и политики кои ги следат нивните потреби, сакаат планови за справување со Ковид, за повисоки плати, за ред и стандарди во државата и зато ана ВМРО-ДПМНЕ треба да му стане јасно дека довербата од граѓаните се добива само со конкретни мерки и проекти.

Заев за хрватскиот неделник Национал: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник Национал оцени дека на предвремените парламентарни...

Катерина Крстиќ / 16:59

Лидерот на СДСМ, не откри каде ќе летува годинава, но со оглед на пандемијата од коронавирус која владее најверојатно летото ќе го помине во Македонија, или пак во Албанија, бидејќи границите ни се отворени.

Заев заминува на одмор: Со семејството ќе одмараме- за Влада ќе разговараме после 2 август

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од утре ќе оди на одмор. Тој за “Фокус” ја потврдува информацијата, а од СДСМ претходно информираа...

Катерина Крстиќ / 17 јули, 2020 16:52

Ова се новите пратеници од „Можеме“ кои треба да седнат во собраниските фотелји:

ОВА СЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ОД КОАЛИЦИЈАТА „МОЖЕМЕ“ КОИ ЌЕ СЕДНАТ ВО СОБРАНИСКИТЕ ФОТЕЛЈИ

Вчера Државната изборна комисија ги објави конечните неофицијални резултати од предвремените парламентарни избори што...

Катерина Крстиќ / 12:05

Ципрас е меѓупрвите кои муупатија честитки на Зоран Заев.

ЦИПРАС СО ЧЕСТИТКА ДО ЗАЕВ: Благодарение на твоите напори борбата за социјална правда и мир станува посилна!

Алексис Ципрас, поранешниот премиер на Грција, на Твитер побрза и пред официјалните резултати веќе му честиташе на Зоран...

Катерина Крстиќ / 16 јули, 2020 18:59

Тој истакна дека иако овие избори се поразлични од другите, сепак не се и помалку важни и изрази верување дека денешниот ден ќе донесе заеднички успех на сите во државата. 

ЗАЕВ: Овие избори се поразлични, но не и помалку важни- денеска граѓаните гласаа за иднината на државата!

Денеска во Струмица го остварив своето гласачко право, како придонес кон големата граѓанска одлука.Очекувам дека граѓаните...

Катерина Крстиќ / 15 јули, 2020 22:25