Според него, премиерот Заев е многу толерантен и мек во однос на политичките случувања со Бугарија.

ВИЦЕ ЗАЕВ: Брат ми е многу толерантен и мек во преговорите со Бугарија

Во политика не планирам да се вклучувам, вели бизнисменот Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев. Тој за Слободен печат вели...

Рејхан Бајрами / 18 декември, 2020 4:34

Интервјуто во домот на Заеви е снимено непосредно пред новогодишните празници.

ЕЛЕГАНЦИЈА НА ВИСОКО НИВО: Погледнете како изгледа домот на Зоран и Зорица Заеви: Кожни фотељи, слики, икони(ВИДЕО)

Лидерот на СДСМ и поранешен Премиер Зоран Заев во прво телевизиско интервју во својот дом, најави дека по изборот на техничката...

Сара Фемина / 6 јануари, 2020 21:44

Познатиот и успешен економист Зоран Јовановски предвидува дека доколку Македонија беше кралство ќе имавма подобри економски резултати

Ако Македонија беше кралство, подобро ќе живеевме !

  Поранешниот потпретседател на СДСМ и против кандидат на Зоран Заев за лидерското место во партијата Зоран Јовановски...

Узунов Бобан / 25 мај, 2019 9:18

Српскиот пратеник Мирослав Дрецун

(видео) Српски пратеник: Зоран Заев е лицемерен човек, тој стои зад кумановските настани

Претседателот на собранискиот одбор за Косово и Метохија при Српскиот парламент Мирослав Дрецун, во емисија на телевизијата...

Узунов Бобан / 23 март, 2019 17:16

Зоран Бојаровски како да не живеел долго време во Македонија, па затоа не знае дека движењето БОЈКОТИРАМ водеше кампања да не се излегува на гласање

Движење БОЈКОТИРАМ: Водевме кампања за народот да не излезе на гласање, со цел да не биде исполнет цензусот

Шефот за комуникации и поранешен новина и голем подржувач на СДСМ кога беше во опозиција, Зоран Бојаровски како и власта...

Данаил Михајловски / 1 октомври, 2018 15:13

Потписот во Нивици со кој се прекрсти Македонија не само што носи бришење и промена на Уставот, туку ги промени и ветувањата на премиерот Зоран Заев, јавува Алфа Телевизија.

Зоран постојано го демантира Заев

Потписот во Нивици со кој се прекрсти Македонија не само што носи бришење и промена на Уставот, туку ги промени и ветувањата...

admin@magazin / 25 јуни, 2018 22:16