Пред почетокот на историскиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација со репрезентацијата на Австрија.

Заев со сопругата Зорица ги бодрат македонските фудбалери

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица го следат историскиот наптревар меѓу Македонија – Австрија во мундијалот Еуро...

Владо Марин / 13 јуни, 2021 19:09

Обвинителката ги наведе и сведочењата на јавниот обвинител од Битола, Стевче Тасевски како и адвокатот Трајче Арсов, кој изјавил дека секојдневната доверлива комуникација со клиенти која била незакпнски прислушкувана му нанела голема професионална штета.

Ленче Ристоска: Зорица Заева е прислушувана 285 дена

Обвинителката Ленче Ристоска во завршниот збор за случајот „Таргет и Тврдина“, истакна дека има три категории на оштетени...

Перо Милчин / 17 февруари, 2021 9:08

За неа се знаеше дека црната коса и црвениот кармин ѝ се заштитен знак. Низ годините не ја менуваше бојата на косата.

(ФОТО)Како 20-годишна девојка: Зорица Заева преполовена и со нов младешки стил

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева изгледа непрепознатливо а и за неколку години помлада! Нејзиниот стилист...

Сара Фемина / 24 октомври, 2020 9:14

Веста за нејзината трансформација ја сподели нејзиниот долгогодишен стилист Драган Гоцев- Даци, од Струмица.

ЗОРИЦА ЗАЕВА НЕ Е ПОВЕЌЕ ЦРНОКОСА: После долги години ја смени бојата на својата коса(ФОТО)

Зорица Заева, сопругата на лидерот на СДСМ, конечно реши да ја смени бојата на својата коса и од црнка стана бринета. Веста...

Сара Фемина / 18 мај, 2020 20:58

Сопругата на македонскиот премиер Зоран Заев, на приемот кај премиерот Борис Џонсон изгледаше одлично, а со нејзиниот гламурозен стил ги воодушеви присутните.

Зорица Заева го сруши модниот стил на Меланија Трамп: Сопругата на премиерот блесна во ЛОНДОН(фото)

Премиерот Зоран Заев и неговата убава сопруга Зорица Заева, пред два дена присуствуваа во Лондон, на 70-тиот самит на НАТО.  Сопругата...

Рејхан Бајрами / 5 декември, 2019 21:12

Големата љубов и поврзаноста со децата уште повеќе им ја зацврстила меѓусебната доверба.

Прочитајте како се родила љубовта помеѓу премиерот Заев и Зорица- вака изгледале на свадбата!

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица се во брак повеќе од 23 години, се знаеле уште од деца и нивната искрена љубов...

Сара Фемина / 8 април, 2019 16:01