Само така ќе ги обновиме навиките на срцето што ни се неопходни за да можеме сите заедно да бидеме достојни наследници на нашиот голем учител Климент Охридски.

Честитка од поранешниот Претседател Иванов по повод празникот Св. Климент Охридски

Сите ние кои сме дел од Словенството како јазична заедница сме рамноправни Климентови наследници. И како наследници имаме...

Рејхан Бајрами / 8 декември, 2020 14:16

Во согласност со Европската конвенција за заштита на човековите права, одлуката за помилување не може да се анулира, независно дали помилувањето во било која постапка или со било која одлука е ставено вон сила!

ПОРАНО ИЛИ ПОДОЦНА, ПОМИЛУВАНИТЕ 56 ЛИЦА НА 12 АПРИЛ 2016 ГОДИНА ЌЕ БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ ОД ОБВИНЕНИЕ И ЗАТВОР

НЕЗАВИСНО ОД ОДЛУКАТА НА УСТАВНИОТ СУД ПО ЧЛЕНОТ 11-А ОД ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ, ПОРАНО ИЛИ ПОДОЦНА, ПОМИЛУВАНИТЕ 56 ЛИЦА НА...

Рејхан Бајрами / 18 ноември, 2020 21:44

Иванов по повлекувањето од функцијата претседател во 2019 година не е многу активен во јавноста.

Ѓорѓе Иванов заедно со синот Иван го прославија големиот успех на Македонските фудбалери

Поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов заедно со синот Иван на плоштадот Македонија го прославија историскиот успех на македонската...

Сара Фемина / 14 ноември, 2020 9:05

Ова е ден за љубов кон нашата татковина Македонија.

Ѓорѓе Иванов по повод 8-ми септември: Си била и ќе бидеш Македонија!

Поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов, на својот официјален Фејсбук профил упати честитка по повод одбележувањето...

Катерина Крстиќ / 8 септември, 2020 10:40

Прекинат говорот на екс претседателот Иванов во Мелбурн!

(ВИДЕО) Прекинат говорот на Ѓорге Иванов, евакуирана салата во Мелбурн!

Екс македонски претседател Ѓорѓе Иванов, кој со семејството е на посета на македонските иселеници во Австралија, на 22 ри...

Стојче Бушин / 24 февруари, 2020 12:57

Во 2016 година Иванов ги повлече сите амнестии и пратениците му дадоа можност на претседателот во рок од 30 дена од денот на донесувањето на законот да го поништи помилувањето без претходна постапка.

СОБРАНИЕТО ИМА ЕДЕН МЕСЕЦ ДА ОДЛУЧИ: По одлуката на Уставниот суд, можно ли е сите обвинети во случаите на СЈО да бидат ослободени?

Уставниот суд ќе расправа за амнестијата на Ѓорѓе Иванов. Инцијативата за преиспитување на уставноста на членот 11 од Законот...

Весна Петровска / 29 ноември, 2019 19:07

Иванов преку aдвокатското друштво Лазов и Бадева, поднесе тужба на решението на Државната комисија за спречување на корупцијата, а Управниот суд го поништи решението на антикорупционерите.

(ФОТО ДОКУМЕНТ)Антикорупциска втор пат ИЗГУБИ НА СУД ОД ИВАНОВ

Вишиот управен суд ја отфрли жалбата на Антикорупциската комисија како недозволена и ја потврди првостепената...

Катерина Крстиќ / 14 ноември, 2019 21:40

Власта Ружиновска е поранешна репрезентативка на македонската одбојкарска репрезентација, а настапуваше и во селекцијата во одбојка на плажа.

СИНОТ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ ЗАЉУБЕН ДО УШИ: Ова е неговата девојка, која по професија е одбојкарка(фото)

Синот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, Иван е во врска со спортистка. Поточно, во прашање е поранешната одбојкарка...

Сара Фемина / 22 септември, 2019 19:30