И не Игоре немаше да заврши тоа така како што ти мислиш и таквите ко тебе.
Туку кажете им Фала на истите тие кои ги сотревте од ќотек, нивната прибранист присебноста и здравиот разум ја смири состојбата нит полицијата на Чавков нит некој трет од страна Иггоре..

Ерол Ерко: Добро Игоре, а како им беше на децата на Зијадин и Зоран?

По вчерашната емотивна објава на оперскиот пејач Игор Дурловски, кој за време на протестот објави фотографија од мало девојче...

Владо Марин / 27 април, 2021 7:42

Тој коментираше дека љубовта не може да се мери со лајкови, откако престанаа да се следат едни со други на социјалната мрежа Инстаграм.

НЕ ПАТЕШЕ ДОЛГО ЗА СЕВЕРИНА: Игор Којиќ и се врати на старата љубов!

Додека јавноста шпекулира за крајот на бракот на славната двојка, Северина и Игор Којиќ, тие не се изјаснуваат на таа тема. Тој...

Сара Фемина / 9 јуни, 2020 19:50

Игор нема професија, единствена цел му е да ужива, да патува и да ги потроши парите на Северина.

ИГОР КОЈИЌ ЈА ОСТАВИ СЕВЕРИНА: После многубројните шпекулации парот реши да стави крај на бракот!

Пејачката Северина Којиќ и сопругот Игор Којиќ решија да стават крај на четиригодишниот брак. Според српските медиуми, Игор...

Едмонд Бекири / 20 мај, 2020 20:24

Партнерката на Ана Брнабиќ, Милица го роди својот син Игор пред една година. Премиерката во повеќе наврати истакна дека пристигнувањето на бебето во нивниот дом донело радост.

ПРЕМИЕРКАТА НА СРБИЈА ГИ ЧАСТЕШЕ МИНИСТРИТЕ: Брнабиќ донесе торта за првиот роденден на синот

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, донесе торта во кабинетот и ги почасти министрите, затоа што нејзиниот син бебето Игор,...

Сара Фемина / 20 февруари, 2020 21:15

Дурловски кој е еден од најпознатите оперски пејачи кај нас воедно е и еден од лидерите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, и беше претставен  како почесен гостин од Македонија.

ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Игор Дурловски ја пее македонската химна во Канада

Вчера вечер Игор Дурловски направи невидена атмосфера со изведбата на македонската химна. Тој беше поканет на 49. „Гоцева...

Катерина Крстиќ / 3 февруари, 2020 11:44

Мартин Нешкоски - Пуци беше момче кое беше брутално претепано до смрт од страна на припадник на специјалните полициски сили „Тигри“ на плоштадот „Македонија“.

СПАСОВСКИ: МВР нема никаква надлежност за бегството на Спасов, тоа е под Министерството за правда!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека потрагата по Игор Спасов, убиецот на момчето Мартин Нешковски,...

Рејхан Бајрами / 28 октомври, 2019 20:31

Сака да си се свиѓа, да си се лаже, да живее во култот што слугите му го градат, дека без него ќе сме биле се уште заробени.

Мицковски: Заев е фатен со спуштени гаќи и му остана да вришти и хистерише, да глуми мачо и жртва”

Новинарот Ивор Мицковски на социјалните мрежи напиша статус прашувајки: „Која беда е да им префрлаш вина на сите други за...

Сара Фемина / 14 август, 2019 22:30

Потребно е да се изврши интервенција со матични клетки во соседна Србија, Белград потточно во „IM CLINIC“ каде за тој медицински зафат се потребни 18.600€.

АПЕЛ: Да помогнеме на Игор кој живее во Кичево повторно да застане на нозе!

Овој човек секогаш бил хуман, а сега истиот има потреба од нашата хуманост! Игор Петрески кој со своето семејство живее во...

Сара Фемина / 25 јули, 2019 23:45