Поради тоа, кога ќе биде во движење, дали на задолжителната прошетка, на лекар, или додека е работно ангажирана, таа постојано ќе биде во придружба на службено лице, изјави за „Фокус“ директорот на Идризово, Александар Донев.

ЈАНКУЛОСКА ЌЕ РАБОТИ ВО ИДРИЗОВО: Таа ќе биде ангажирана и за сега се држи добро, нејзиниот сопруг откри ДЕТАЛИ!

Поранешната министерка за внатрешни работи и висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Јанкулоска, веќе неколку недели е во...

Владо Марин / 11 октомври, 2020 13:29

Од Кривичниот суд за „Фокус“ потврдија дека доцна попладнево им стигнала пресудата од Врховен суд и бидејќи претходно веќе имало издаден упатен акт за затворската казна која не беше реализирана поради нејзиното барање за утврдување на законитоста на првостепената пресуда, одлуката на Врховен за затворската казна е ефективна.

НАЈНОВА ВЕСТ: Јанкулоска спроведена во затворот „Идризово“

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска доцна попладнево е обезбедена и е спроведена во затворот...

Владо Марин / 28 септември, 2020 18:14

За оние кои би требало да се грижат тоа да не се случува, доколку се докаже ќе бидат санкционирани...

Директорот на затворот „Идризово“ за скандалот со партиските активности: Можно е партиските обележја да се внесени преку пакети со храна

Денеска во емисијата Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“  директор на затворот „Идризово“ Боби Мојсоски се огласи за...

Катерина Крстиќ / 22 јуни, 2020 10:01

Даваме збор дека ние Ромите ќе гласаме за СДСМ, ама и ние Ромите бараме нешто за нас од СДСМ, вели модераторот.

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО ОД ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО: Затвореници со поздрав до Заев, Спасовски, Шекеринска, но и Јане Тица

Денеска на социјалните мрежи осамна скандалозно видео од затворот Идризово. Имено станува збор за група затвореници, во...

Катерина Крстиќ / 19 јуни, 2020 16:09

Преку гласот на осудените жени Николовска пишува дека во најголемиот затвор тие не се запоставени, туку тешко е да ја најдат силата во самите нив и победник е само оној кој е издржлив и трпелив.

НАЈПОЗНАТАТА ИЗМАМНИЧКА – Соња ТАТ се јави од Идризово: И затворот е искуство!

Дел од затворската поезија и припаѓа и на Соња Николовска, позната по аферите со ТАТ банката. На неа и припаѓаат последните...

Весна Петровска / 22 јануари, 2020 11:08