Тој, според пријавеното, се договорил и во Гостивар и платил една од договорените рати. Подоцна, скопјанката не се појавила на договорената средба во Скопје и не му се јавувала повеќе, по што сфатил дека е измамен.

„Дај ми пари и ќе ја вработам девојка ти“ – Гостиварец падна во рацете на измамнци!

Преку социјалните мрежи лесно можете да дојдете до измамници, таков пример се случил во Гостивар. Полицијата поднесе кривична...

Весна Петровска / 24 јануари, 2020 13:03

Неофицијално измамникот контактирал со 15-тина лица, им ја кажувал истата приказна и податоците за пензиите на нивни блиски. Сител успеа да стапи во контакт со жената која помогнала полицијата да го успаси измамникот. Гевгеличанецот прв пат и се јавил во вторникот во 16 часот и и ветувал дека ќе и исплати околу 400.000 денари.

По пријава од последната жртва пронајден измамникот кој ветувал исплата на пензии за починати

Полицијата синоќа го успаси измамникот кој барал пари и трансакциски сметки од граѓани за наводно да им врати заостанати...

Весна Петровска / 16 јануари, 2020 17:28

Па доколку некој се обиде да ве измами, веднаш блокирајте го на Вибер, а принтскрин може да испратите и на “Вибер“ за да дознаат за спамот и да предупредат за некој друг да не може да биде измамен.

Бидете внимателни кружи нова измама на ВИБЕР- ако ви стигне ваква порака пријавете веднаш

Речиси секој од нас користи Вибер апликација која овозможува полесен контакт, но бидете внимателни бидејќи кружи нова измама...

Катерина Крстиќ / 8 ноември, 2019 18:31

Основното јавно обвинителство од Скопје поднесе обвинение против порнешниот директор на Централниот регистар Андреја Поповски за злоупотреба на службената положба и овластување, како и против тројца вработени за кои се сомничат за помагање.

Измама во Централниот регистер: Кривична пријава за поранешниот директор и тројца вработени

Измама во Централниот регистер, ОЈО поднесе кривична пријава против поранешниот директор и тојца негови вработени поради...

Весна Петровска / 20 септември, 2019 12:20

Тој дури доаѓа во нотарската канцеларија за да побара копија од договорот, но оттаму му кажуваат дека таков договор воопшто не е склучен.

Целиот врв на СДСМ му се пријателчиња: Активист на СДСМ со измама набавил возило

Уште една измама која ја дрма македонската јавност, Нетпрес открива дека активист на СДСМ направил измама и набави возило...

Весна Петровска / 19 септември, 2019 19:49

Бизнисмени од источна Македонија измамени со илјадници евра

НОВА ФИНАНСКА ИЗМАМА: Бизнисмени од источна Македонија измамени со илјадници евра !

На повидок мега финансиска измама на истокот од земјата тешка десетици илјади евра. Повеќе граѓани сопственици на фирми...

Узунов Бобан / 7 август, 2019 16:33

„Отвораме предистрага по допрен глас добиен од медиумите. И Пазарната инспекција побара да се вклучиме во проверките за измамените граѓани“, велат од Управата за финансиска полиција.

Нефа мебел измама на деценијата – финансиската полиција го истражува банкротот

Откако одекна скандалот во сите медиуми за продавницата на мебел НЕФА и дека стотина граѓани остана измамени, финансиската...

Весна Петровска / 27 мај, 2019 14:40