Нетанјаху од позиција на премиер со најдолг стаж

Најдолговечниот израелски премиер после изборите се бори за опстанок на власт

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се бори за политички опстанок откако првичните резултати од парламентарните избори...

Узунов Бобан / 18 септември, 2019 9:53

Горд сум што можам да покажам кој сум всушност јас - изјави Лоренс во едно интервју.

КОЈ Е ДАНКАН ЛОРЕНС ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА ? “Тој е горд бисексуалец и уметник„

Данкан Лоренс е победник на 64-то издание на Изборот за Песна на Евровизија. Во вчерашниот натпревар за Песна на Евровизија...

Сара Фемина / 19 мај, 2019 10:33

Само напред девојко, земјата се гордее со твојот успех!, напиша Пендаровски на „Фејсбук“ упатувајќи апел да се гласа за бројот 8.

Пендаровски: „Со Бети ѝ посакавме успех на Тамара Тодевска- Македонија се гордее со твојот успех„

Претседателот Стево Пендаровски, заедно со неговата сопруга Бети, преку видеоповик ѝ посакаа успех на Taмара Тодевска, која...

Сара Фемина / 18 мај, 2019 15:56

Како специјален гостин на финалната вечер на 64.Евровизија ќе настапи 60-годишната поп ѕвезда Мадона.

Тамара Тодевска вечерва под реден број 8 ќе настапи во финалната вечер на 64. Евровизија!

Тамара Тодевска со песната „Горда“ (Proud) вечерва под реден број 8 ќе настапи во финалната вечер на 64. Евровизија, што се одржува...

Сара Фемина / 13:29

Израелската војска денеска соопшти дека околу 40.000 лица протестираа во Газа и биле наоружани со ножеви, експлозиви и гранати.

КРВАВО ВО ГАЗА: 40 илјади Палестинци направија хаос на границата со Израел- убиен тинејџер, повеќе од 200 ранети !

Еден палестински тинејџер денеска е убиен во Газа, а ранети се повеќе од 200 лица, додека пак 46 лица се повредени со огнено оружје. Десет...

Сара Фемина / 30 март, 2019 19:13

Музиката ја потпишуваат Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров. Текстот е на Коста Петров и неговата сопруга Сања Поповска, а во спотот се појавува и нивната ќерка Бела.

Тодевска ја претстави песната за Евровизија „Proud“ (Горда) заедно со ќерката и сестрата во спотот

Тамара Тодевска ја објави песната со која ќе нè претставува на Евровизија. Во Тел Авив, Тодевска ќе настапи со песната „Proud“...

Сара Фемина / 8 март, 2019 21:09