Израелската армија и власти повторно го отвораат граничниот премин Керем Шалом за да им помогнат на палестинците

Израел ќе отвори граничен премин со Газа по затишјето на судирите со Хамас

Израел повторно ќе го отвори граничниот премин Керем Шалом до појасот Газа ако продолжи тридневното затишје по судирите...

Мирко Бачиќ / 15 август, 2018 7:00

Белгиската уметничка предизвикала бес во Израел откако позирала гола покрај Ѕидот на плачот. Мариса Папен ги објавила фотографиите на социјалните мрежи и се најде на удар на јавноста, а особено ја навредила еврејската заедница која овој инцидент го нарече “сериозен и тажен”, пренесува BBC.

Мариса Пален, е манекенката која ги запали социјалните мрежи!

Мариса Пален е позната по своите контраверзни фотографии, а која таа свесно ги прави за да биде уште попопуларна. На нејзиниот...

Македонка Димкин / 1 јули, 2018 18:26