Потоа овие луѓе отидоа во Германија, Швајцарија, Холандија и така инфекцијата почна да се шири.

Србин од Милано открива: Корона ја донесе ефтината работна снага- вака започна епидемијата!

Коронавирусот пристигна во Италија, ангажирајќи ги Кинезите како работна сила за модниот саем. Модниот саем собра над 500.000...

admin@magazin / 13 март, 2020 7:20

Александар Митовски, главен и одговорен уредник на „Инфомакс“ изјави дека тоа што е осуден на 6 месеци казна затвор е показател дека ова е режим.

ОСУДЕНИОТ УРЕДНИК НА ИНФОМАКС: Јас сум единствен осуден новинар во Европа, ова е режим

На 6 месечна казна затвор е осуден Александар Митовски, главниот и одговорниот уредник на порталот „Инфомакс“. По донесената...

Магдалена Стојмановиќ / 5 март, 2020 15:03

Во Сиднеј, Новак имаше огромна поддршка од нашата дијаспора за време на финалето со Надал во финалето на АТП Купот, по што Шпанецот даде скандалозна изјава на штета на српските навивачи.

Срѓан Ѓоковиќ: Мојот син Новак кога ќе ја заврши кариерата ќе живее во Србија со својот народ!

Таткото на Новак Ѓоковиќ ги сумираше впечатоците по неодамна завршениот Австралија опен. Срѓан Ѓоковиќ исто така, се осврна...

Владо Марин / 7 февруари, 2020 6:47

Тито доживеа страшна болка во нозете како никогаш досега.

ТАЈНА ОД БОЛНИЧКАТА СОБА: На ТИТО никој не смееше да му каже дека ќе му ја сечат ногата- пиштолот го чуваше до себе

Д-р Миломир Станковиќ бил личен лекар на Јосип Броз Тито, додека бил на лекување во болница во Љубљана. Тој е еден од ретките...

admin@magazin / 19 декември, 2019 22:16

Оваа изјава најде на голем потсмев од целиот македонски народ, а натписите на Твитер се урнебесни.

Дај бе кријте му ја ракијата – Шилегов ќе го менува и датумот за Божиќ, за да бил светски градоначалник!

По вчерашната изјава на градоначалникот Шилегов се крена цела Македонска јавност на нозе. Тој за време на Нова година, базар,...

Весна Петровска / 3 декември, 2019 10:30

За претседател кој на избори изјави дека стока, стадо Македонци гласа против него ова е само логичен след.

ЛАТАС: По функцијата Пендаровски ќе се отсели за Бугарија или Албанија- ТОЈ СИ ЈА ЗАКОПА КАРИЕРАТА

Кога не би бил претседател и јас би заминал од Македонија, рече претседателот на државава Стево Пендаровски, и си ја закопа...

Перо Милчин / 24 ноември, 2019 20:14

Само ако им го понудиме тоа, можеме да се надеваме дека ќе останат во своите матични земји, заклучи претседателот Пендаровски.

Невиден БЛАМ на Пендаровски: Младите можат да се иселуваат каде сакаат, не можеме да им забраниме

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Нови Сад се обрати на 4. Регионален младински форум – Претседателски панел. Пендаровски...

Рејхан Бајрами / 23 ноември, 2019 15:43

Како премиер на Бугарија, нема да дозволам никој да го навреди нашиот народ и се надевам дека во иднина нема да дојде до вакви ситуации “, пишува Борисов.

Макрон ги навреди Бугарите: Захариева испрати протесна нота, реагираше и БОЈКО БОРИСОВ!

Претседателот Емануел Макрон во интервју за десничарскиот магазин „Актуелни вредности“, објавено во петокот изјавил дека...

Перо Милчин / 3 ноември, 2019 16:25