Луксузирањето со пари од граѓаните се случува кога сметката на општината е блокирана и Струга должи 4 милиони евра.

Мерко под лупа на антикорупциска: Ќе биде кривично гонет поради трошење на државни средства од Општина Струга!

Антикорупциската комисија ќе поднесе иницијатива за кривично гонење на градоначалникот на Струга Рамиз Мерко за да се утврди...

Рејхан Бајрами / 2 ноември, 2019 9:05

Вмровките Ласовска и Рангелова со осуда на сексистичката изјава

Вмровките Ласовска и Рангелова со осуда на сексистичката изјава на партискиот потпарол Стоилковски

Пратеничките од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска и Даниела Рангелова ги осудија квалификациите со сексизам од партискиот портпарол...

Узунов Бобан / 4 септември, 2019 16:51

Актерот Рубенс Муратовски на социјалните мрежи напиша дека за некого ,,педер” е навреда, за некого ,,Северна”.

АКТЕРОТ РУБЕНС МУРАТОВСКИ: За некого ,,ПЕДЕР” е навреда, за некого ,,СЕВЕРНА”

Актерот на Драмски театар Рубенс Муратовски на социјалните мрежи напиша дека за некого ,,педер” е навреда, за некого ,,Северна”.  Целиот...

admin@magazin / 14 август, 2019 19:54

-Не не не, не го разбравте Заев, он нема ништо против хомосексуалците, Боки13 е педер пошо подзволи да го фатат и цел бизнис им пропадна, заедно со се Владата очигледно...

Твитер гори: А од кај знае Заев дека Боки е пед*р?

Изјавата на премиерот Зоран Заев топ тема на социјалните мрежи. Твитер гори на тема Зоран Заев. Во продолжение погледнте...

Весна Петровска / 13:01

Лидерот на ВМРО истакна дека само два дена по средбата со Заев, стигна демантот за позитивните очекувања...

Мицкоски: Ова СЈО е симбол на Заевизмот, ние сме против Катица и овој состав на обвинители

Во попладневниот дневник на Сител, гостин беше лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски каде јавно...

Катерина Крстиќ / 13 март, 2019 17:53

(видео) Мицкоски : "50 полициски службеници го чуваа Јанакиески - не ме пуштија да влезам" -Деспотот Заев да излезе и да се извини ова е црн ден за демократијата во Република Македонија

Мицкоски: Рацете на Зоран Заев се крвави и не постои вода која што ќе може да ги испере!

Христијан Мицкоски претседателот на ВМРО ДПМНЕ вечерва во болницата 8 ми септември беше спречен да го посети Миле Јанакиески,...

Рејхан Бајрами / 21 февруари, 2019 21:33

Според сведоштвото на патникот се случилно за неколку секунди

(ВИДЕО) Прва изјава на повреден патник од превртениот автобус

По автобуската нecpea на автопатот Скопје – Тетово, по обемна cпacувaчкa акција сите патници беа извлечени и транспортирани во...

Узунов Бобан / 14 февруари, 2019 7:14