Димишков сведочеше дека откако му бил определен притвор на Камчев започнале да се појавуваат негови роднини и пријатели, кои му велеле како може да се помогне, во оваа ситуација, меѓу кои го споменува и Зоран Милески-Кичеец. 

Адвокатот Димишков: Камчеви сакаа да ме искористат, и да ја тргнат сестра ми од „Империја” !

На денешното рочиште за случајот Рекет, сведочи адвокатот Васил Димишков. Бранителот на првообвинетиот во случајот, Бојан...

Катерина Крстиќ / 20 февруари, 2020 11:54

„Боки, ги видов доказите. Можеш ли да замислиш колку сум огорчен. Извини, но грозно е, ова е чист рекет!“.

ПРЕСВРТ ВО АФЕРАТА „РЕКЕТ“ Случајот „Империја“ бил исконструиран, за да се рекетираат осомничените!

Ете, другарчиња… Денеска (11 февруари 2020) конечно допревме до сржта на случаите „Рекет“ и „Империја“. Време е да направиме...

Мирко Бачиќ / 11 февруари, 2020 20:07

Зошто Орце Камчев цела година откако почнал рекетот, а десет месеци откако го дал исказот пред Вилма Русковска, дури сега го споменува името на обвинетлката Лиле Стефанова, инаку надлежен обвинител во случајот „Империја“?

Како ЛИЛЕ СТЕФАНОВА стана МЕТА на Орце Камчев?

Инфомакс прашува зошто обвинителката Лиле Стефановска стана мета на бизнисетнот Орце Камчев. Зошто Орце Камчев цела година...

Весна Петровска / 9 декември, 2019 12:05

Обвинителката Стефанова која го воде предметот Империја не знае каде е Орце Камчев

Ниту обвинителката Стефанова не знае каде е Орце Камчев

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување...

Узунов Бобан / 23 август, 2019 14:28

Бизнисменот Орце Камчев е еден од обвинетите по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители.

Кацарска: „Камчев ми е куќен пријател, мојата ќерка работи кај него 10 години„

На вечерашното гостување во 1ТВ, судијката Добрила Кацарска кажа и за предметот на СЈО под името „Империја“, каде што во...

Рејхан Бајрами / 20 март, 2019 1:14

ЗК "Пелагонија" на Камчев, должи во четири банки, иако само во 2011 од државата зеле субвенции во износ од околу 66.000 евра за следната 2012 година да добијат над 500.000 евра

Вравотените во ЗК “Пелагонија” на протести, директорите никаде ги нема

Над стотина вработени од АД „Пелагонија“ излегле на протест, прво во централната работилница во земјоделскиот комбинат,...

Мартин Попоски / 16 декември, 2018 12:06

За сметка на милионот на Мијалков, Камчев понудил 14.5 пати поголема сума како гаранција дека ако се брани од слобода нема да избега, СЈО пресметува дали тоа е доволно

Камчев со нова понуда, 14.5 милиони евра во имот и пари за излез од притвор

Сумата од 14.5 милиони евра што како гаранција за пуштање од притвор пред еден месец ја најави одбраната на притворениот бизнизмен...

Мартин Попоски / 6:41

Додека директорот на "Пелистерка" и ЗК "Пелагонија" е во притвор за предметот "Империја" на СЈО, личниот шофер се обидел да изнуди пари од неговата сопруга со уцени и закани

Уапсен возачот на Панделески, ја уценувал неговата сопруга за 150.000 евра

Личен возач на бизнисмен во притвор, се обидел да изнуди пари и се заканувал на сопругата на притвореник. Имено возачот на...

Мартин Попоски / 13 декември, 2018 7:03