Во предметот ,,Империја‘‘, 30 дневен притвор заработија Камчев и останатите, а СЈО пак го пушти Мијалков на слобода

,,Империјалистите‘‘ во притвор, Мијалков пак на слобода

Утринава околу 2 часот судија на претходна постапка им одреди мерка притвор во траење од по 30 дена на Орце Камчев, Цветан Панделески,...

Перо Милчин / 10 ноември, 2018 10:52

Камчев и четворица негови соработници, но не и Сашо Мијалков, рано изутринава добија времена мерка, 30 дневен притвор, бројот на осомничени според Јанева ќе се зголемува

30 дневен притвор за Камчев и четворица соработници

Во раните утрински часови Кривичниот Суд преку судија на претходна постапка Весна Димишкова, донесе решение со кое им се...

Мартин Попоски / 7:44

Специјалната Јавна обвинителка, Јанева, доцна по почноќ, соопшти дека е задоволна од соработката со судот, и воедно најави дека "Империја" е последната истрага која ја отвора СЈО

Јанева најави нови осомничени за истрагата “Империја”

СЈО ќе ја проширува „Империја“ со нови осомничени и нови кривични дела, најави доцна синоќа Катица Јанева Специјалната...

Мартин Попоски / 7:30

Камчеви и Сашо Мијалков во нова постапка на СЈО и Катица Јанева, предмет на истрага се над 15 компании а веќе се приведени 5 лица, меѓу кои и Орце (Јордан) Камчев

Уапсени петмина, нова истрага на СЈО, “Империја” за Камчеви и Мијалков

По рано утринските акции на СЈО со асистенција на МВР, Јанева отвора нова истрага со кодно име “Империја” за Камчеви...

Мирко Бачиќ / 9 ноември, 2018 13:59