Минатата година од Индија приостигна една чудна и несекојднева приказна - мајка родила бебе сирена, но за жал бебето по 15 минути откако се родило починало.

ЧУДНИ РАБОТИ СЕ СЛУЧУВААТ ВО ИНДИЈА: Прво се роди бебе -сирена, па потоа бебе со четири раце (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО

Родилка од Индија на свет донела девојче со 4 раце и три нозе, после потполно здраво момче. Докторите веруваат дека таа требало...

Весна Петровска / 24 септември, 2019 15:11

Циклонот во Индија се однесува на големата бура која ја погодила Источна Индија на 13 април 2010 година. Бурата траела од 40 минути до 1 час.

СЕ СПРЕМА ОПАСНО НЕВРЕМЕ: Индија подготвува евакуација на 300 000 луѓе поради циклон!

Утре се очекува во долж западниот брег на Индија да удри силен циклон во државата Гуџарат. Во долж западниот брег на Индија,...

Перо Милчин / 11 јуни, 2019 20:35

Докоторите одлучиле веднаш да му направат операција, за време на операцијата, му извадиле осум челични лажици, две четки за заби, два штрафцигери, мали ножиња и мала шипка.

Се жалел на болки во стомакот, кога докторите го отвориле имале што да видат – нормален човек не би бил жив

35-годишен Индиец е префрлен во болница откако се пожалил на болки во стомакот. Лекарите веднаш му направиле рендген и останале...

Весна Петровска / 27 мај, 2019 20:46

Дуваат ветрови од 200 километри на час. Загрозени се околу 100 милиони жители на источниот дел од Индија.

Индија ја погоди најголемото невреме во последните 20 години- дува ветар од 200 км на час, Фани се заканува дека се ќе уништи!

Индија ја погоди најголемиот циклон „Фани„ во последните 20 години. Уште од четвртокот се зборуваше за најголемиот циклон...

Перо Милчин / 3 мај, 2019 17:24

Спрема најавите на метролозите, Циклонот Фани може да донесе екстремно голем ветар со удари од преку 200 км на час и јак дожд.

СЕ СПРЕМА КАТАСТРОФА: Евакуирани повеќе од 800.000 илјади жители- ОПШТА ПАНИКА ВО ИНДИЈА!

Индиските власти евакуираа скоро 800.000 илјади лица од источниот дел на оваа земја, поради доаѓањето на големиот циклон „Фани„...

Перо Милчин / 2 мај, 2019 13:25

Амардип е роден 1998 година во Бегусарај во Индија. 2006 година го убил својот шесто месечен роднина, а веднаш потоа ја убил неговата осмо месечна сестра.

Ова е најмладиот сериски убиец во светот- 8 годишниот Индиец за жртви бирал бебиња!

Веста од стравичните злочини на младиот убиец, осмо годишниот најмал сериски убиец во светот, Амардип Сада, во 2007 година се...

admin@magazin / 12:05

Во големо невреме кое ја зафати централна и западна Индија, денеска загинаа најмалку 47 лица. Ветерот во некои делови од местата достигнуваше и до 50 километри на час.

СМРТОНОСНО НЕВРЕМЕ: Индија ја зафати големо невреме, загинаа 47 лица !

Најмалку 47 лица загинаа денеска во големо невреме, која ја зафати централна и западна Индија. Во големо невреме кое ја зафати...

admin@magazin / 17 април, 2019 18:48

Многу луѓе почувствувале болка во желудникот и дишеле потешко, после тоа тие биле примени во болница, но повеќето од нив биле во тешка состојба.

Од отровен алхохол во Индија, до сега 150 мртви а 300 се хоспитализирани

Луѓето во Индија често консумираат алкохол, кој е домашно произведен и е наречен „хуч”. Пијат “хуч” бидејќи не можат...

Рејхан Бајрами / 24 февруари, 2019 11:57