Директорот на ДПИ, Горан Трајковски се заблагодари до сите граѓани кои пријавуваат неправилности.

Инспекторите затворија уште пет маркети кои не ги почитуваат мерките

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казни и стави клуч на врата на уште пет маркети во Кавадарци, Гостивар и Тетово...

Перо Милчин / 29 септември, 2023 6:09

Објавата е поместена во „Сл.Весник на РСМ” бр.190/2021 од 11 август.

СРЕТЕН СТОЈКОВСКИ Е НОВ В.Д. ДИРЕКТОР НА ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА

СРЕТЕН СТОЈКОВСКИ Е НОВ В.Д. ДИРЕКТОР НА ДРЖАВНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА Новиот в. д. директор на Државниот Инспекторат...

Владо Марин / 17 август, 2021 6:05

„Работите тргнаа од мртва точка, не само за Пазарен инспекторат туку и за другите инспекторати каде се потребни инспектори.

Пауновски: Владата вети дека ќе добиеме барем уште 20 инспектори

Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски денеска изјави дека догодина бројот на нови пазарни инспектори...

Рејхан Бајрами / 28 октомври, 2020 18:03

„Изминатите неколку недели, за жал, сведоци сме дека епидемијата на коронавирусот не само што не стивнува, туку уште повеќе го зголемува својот интензитет, што се рефлектира преку голем број на новоинфицирани лица.

За една недела извршени 2.183 контроли, инспекциите продолжуваат со интензивни контроли и за новите мерки

Во периодот од 12 до 18 октомври, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, Државниот санитарен и здравствен инспекторат,...

Владо Марин / 21 октомври, 2020 15:49

Ако некој имаше дилема, сега е повеќе од јасно, кристално јасно дека власта и параполициските сили диригирани лично од Зоран Заев ме следат. И треба да знаат, Македонија не заборава, а сите тие ќе бидат поразени, напиша Мицкоски на Фејсбук!

Мицкоски: Не бев информиран доволно за новите протоколи!

Во услови кога имаме вистинска катастрофа од ширењето на корона заразата и целосно фијаско на власта која е дезориентирана...

Владо Марин / 4 јуни, 2020 6:38

Инспекторатот ќе покрене постапка за спречување на инспекциски надзор и вршење на дејност спротивно на протоколите што е кривично дело.

ДРАМА НА БОЕМСКА: Инспектори спречени да извршат увид во кафеана каде што бил Христијан Мицкоски

Инспектори на Пазарниот инспекторат биле спречени да извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винотека”...

Владо Марин / 6:03

Жива музика, играње на маси и прегрнување – ова го затекнале инспекторите на терен во текот на вчерашниот ден по отворањето на угостителските објекти!

ЛУМПУВАЊЕ И ЧОЧЕК НА МАСА: Жива музика и играње на маси затекнале инспекторите во кафеаните

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските...

Владо Марин / 29 мај, 2020 16:39

Правниот субјект не поседува елаборат за заштита на животната средина, направен е записник за понатамошно постапување.

ГРАЃАНИТЕ НА ГАЗИ БАБА ВЕЧЕРВА СЕ ТРУЈАТ: Непријатна миризба – истекла солна киселина од цистерна

Вечерва се почувствува непријатна миризба во Скопје, истекла солна киселина од цистерна. Инспекторите веднаш излегоа на...

admin@magazin / 1 декември, 2019 22:32