Според него оваа мерка  е спротивна на научните сознанија.Тој истакна дека е сигурен во тоа дека ваква мерка нема да се донесе.

Пановски: Јас сум против да се носат маски и на отворено, штетно е за органите за дишење!

Во интервју за Скопско Ехо, микробилогот д-р Никола Пановски вели дека не се согласува со најавената мерка на министерот...

Катерина Крстиќ / 24 септември, 2020 13:53

„И тогаш се појави ти како да си магија“. Да бидам малку сериозна, не ми треба волшебник или волшебен маж, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, изјави Цеца.

НАЈИСКРЕНО ИНТЕРВЈУ НА ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ: Конечно открива каков маж сака до себе, искрено прозбори за семејството!

Светлана – Цецa Ражнатовиќ открива колку сè се сменило откако нема концерти, односно од почетокот на 2020 година и моментот...

Катерина Крстиќ / 16 септември, 2020 10:03

Сакам да упатам јасно порака за смирување дека финансирањето на дефицитот и на кредитите кои доспеваат до крајот на годината ќе биде обезбедено, дури ќе обезбедиме и бафер за евентуални нови шокови од пандемијата.

Бесими: Финансирањето на дефицитот и на кредитите кои доспеваат до крајот на годината ќе биде обезбедено

Финансирањето на дефицитот и кредитите кои доспеваат до крајот на годината ќе биде обезбедено, а ќе има и бафер за евентуални...

Стојче Бушин / 6 септември, 2020 10:33

Вучиќ вчера потпиша договор со Приштина за економска нормализација во Белата куќа, во присуство на американскиот претседател Доналд Трамп, а денес зборуваше за деталите за ТВ Пинк.

ВУЧИЌ ОД ВАШИНГТОН: Се боревме за Србија – договорот е добар за двете страни, но ЕУ не е задоволна

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, од Вашингтон се обрати на српските граѓани. Вучиќ вчера потпиша договор со Приштина...

Перо Милчин / 5 септември, 2020 21:19

Причината зошто Таравари овие преговори ги нарекува театар, е како што вели, СДСМ се срами да биде во влада со ДУИ, а од друга страна, интегративците ветија дека ќе има премиер Албанец, но сега прифатија да влезат во влада без исполнување на ова ветување, тврди Таравари.

ТАРАВАРИ: Поддржуваме премиер Албанец само ако има четири годишен мандат

Поддржуваме премиер Албанец само ако има четири годишен мандат. А сите овие разговори кои траат повеќе од една недела помеѓу...

Стојче Бушин / 17 август, 2020 7:06

Во тој контекст, претседателот на СДСМ потенцира дека граѓаните сакаат конкретни решенија, мерки и политики кои ги следат нивните потреби, сакаат планови за справување со Ковид, за повисоки плати, за ред и стандарди во државата и зато ана ВМРО-ДПМНЕ треба да му стане јасно дека довербата од граѓаните се добива само со конкретни мерки и проекти.

Заев за хрватскиот неделник Национал: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во интервју за хрватскиот неделник Национал оцени дека на предвремените парламентарни...

Катерина Крстиќ / 23 јули, 2020 16:59

Лагите не доведоа до насилство, ниту јас ниту вие говорите албански, поминаа две години од носење на законот за јазици, државата нестана двојазична и не се подели, тоа се само лаги сервирани во националистичка обланда, рече Шекеринска.

ШЕЌЕРИНСКА: ВМРО-ДПМНЕ не направи ништо, ни еден чекор, ни на тема НАТО ни на тема ЕУ

Престанавме дома да си играме со националистички договорени игри. Покажавме дека тоа едно општество за сите може да биде...

Стојче Бушин / 10 јули, 2020 6:07

Вицепремиерката во интервјуто вели дека досегашниот мандат од 2,5 години бил период за решавање на најтешките прашања.

Шекеринска: Ние ветивме ЕУ и НАТО – и тоа го одработивме за само 2,5 години

„Можеме повеќе“ значи дека ја поставивме државата на прав пат, поставивме темел и сега на тој темел ќе градиме цврста,...

Катерина Крстиќ / 6 јули, 2020 10:45