Додава дека затоа е важно самите да си ја сработиме домашната работа за да се турне оваа влада.

Мицкоски: Пак ќе има поткуп и уцени на изборите и пак меѓународнатта заедница нема да реагираа затоа што не сме во фокусот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицксоки во гостувањето во „Само Интервју“ на Канал 5 телевизија истакна дека владата...

Рејхан Бајрами / 31 јануари, 2021 13:52

Според министерот Спасовски новогодишната ноќ на територијата на државата поминала мирно!

Спасовски: Мирна новогодишна ноќ во државата, продолжуваме со осовременување на работата на полицијата

„Посебно задоволство ми е што првиот ден од Новата година сум тука со вас, во Крива Паланка и можам лично да ви ја честитам...

Перо Милчин / 1 јануари, 2021 21:33

Никогаш не зборувал отворено за неговите три деца - каква врска има со најстариот Данило, зошто е премногу заштитнички настроен кон својата ќерка Милица и како игра со најмладиот Вукан.

ИНТЕРВЈУ СО СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Еве како Вучиќ ја слави Новата година и какви подароци купи за неговите деца

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, обично го гледаме сериозен и строг во неговите јавни настапи. Во новогодишниот...

Сара Фемина / 30 декември, 2020 22:36

Владата проектира удвојување на економскиот раст, од просечна стапка од 2-2,5% во изминатите 10 години да се стигне до 4-5% раст во наредниот период.

Заев за македонското издание „Економист“: Градиме општество на здрави темели со стратешко планирање и искористување на сопствените ресурси

„Човечкиот капитал, квалитетот на секој поединец во својата област, дополнително сакаме да го издигнеме како највисока...

Рејхан Бајрами / 29 декември, 2020 21:52

Но, наеднаш решија татковци да ни станат, и тука се појавува проблемот. Обидувајќи се да градиме братство, нашите пријатели решија да ни станат татко, а тоа не е така.

Заев: Со Договорот со Бугарија тргнавме да станеме браќа, но тие решија да ни бидат татко, недозволиво еден народ да му наметнува историја на друг

„Нашиот народ е пријателски народ. Ние немаме претензии, не се закануваме на никој. Низ Договорот за пријателство и добрососедство...

Перо Милчин / 26 декември, 2020 10:17

Тоа го направивме и со Договорот со Бугарија, а го правиме и сега со решавањето на овој спор“, рече премиерот Заев во интервју за ТВ Телма.

Заев: Со решавањето на споровите со Грција и Бугарија, ние го потврдивме македонскиот идентитет

Со решавањето на споровите со Грција и Бугарија, ние го потврдивме македонскиот идентитет и ги афирмиравме придобивките...

Рејхан Бајрами / 10 декември, 2020 21:43

Деманти стигнаа од највисоките политички институции на овие земји. Да лажете не е патриотизам“, рече премиерот Заев во интервјуто за Канал 77.

Заев: Ние сме Македонци, зборуваме македонски и сме членка на НАТО, ние ќе бидеме Македонци што зборуваат македонски и ќе сме членка на ЕУ

Ние сме Македонци што зборуваме македонски и сме членка на НАТО, ние ќе бидеме Македонци што зборуваат македонски и ќе сме...

Сара Фемина / 5 декември, 2020 17:16

Верувам дека тоа ќе биде додадена вредност во напорите кои ги прави нашата Влада, да успееме да најдеме решение во духот на европските вредности.

Бучковски ексклузивно за ВОА – Ќе направиме сѐ да најдеме решение со Бугаријa

Владо Бучковски, новоименуваниот претставник на Владата за Бугарија, во ексклузивно интервју за Гласот на Америка вели...

Рејхан Бајрами / 2 декември, 2020 9:39