Попот во Валандово 3 пати го фрлаше крстот. По два неуспешни обида, бидејќи скокнале непријавени учесници, тој им се обрати со погрдни зборови на присутните и по третпат го фрли крстот.

Попот кој го фрли крстот „збесна” во Валандово – ,Багра народ, срам да ви е“

Откако имаше инцидент по скокањето на крстот во Штип, каде врниците кои скокаа се „тепаа” за него, па попот реши да го остави...

Валерија Петрова / 20 јануари, 2020 10:13

Од заскитан куршум оштетено е возило марка „хонда цивик“ со скопски регистарски ознаки на улицата „Локов“ во населбата Кисела Вода.

Скопјани во паника: Пукање во Кисела Вода и во Топанско поле

Во главниот град вчера се случија  два инцидента кои ги вознемирија жителите, имаше пукање во населбаат Кисела Вода каде...

Валерија Петрова / 5 јануари, 2020 18:19

Во текот на вчерашниот ден во Скопје се случил вистински хорор, 28-годишна скопјанка пријавила во полиција дека зетот сакал да ја силува.

МОНСТРУМ ВО СКОПЈЕ: Зетот сакал да ја силува… Милионска кражба во Пошта – МВР со полни раце работа!

Македонската полиција со полни раце работа, билтенот на МВР секојдневни е полн со инциденти, тепачки, кражби, исчезнувања,...

Валерија Петрова / 7 декември, 2019 10:18

Спасовски изрази жалење што обвинителството, како што рече, немало храброст да одреди притвори за осомничените.

НЕМАА ХРАБРОСТ ДА ГИ ПРИТВОРАТ НАПАЃАЧИТЕ ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС – Спасовски упати големо жалење до обвинителството

МВР интензивно работи на истрагата за расчистувањето на случајот со пукањето во „Александар палас“, рече министерот за...

Валерија Петрова / 5 декември, 2019 19:03

Од МВР информираат дека утринава во 1:15 часот во СВР Скопје, К.С.(29) од Мирковци пријавила дека на вчера околу 21 часот во семејниот дом во селото, по претходна расправија, била физички нападната од свекрвата Д.П.К., а потоа и нејзиниот сопруг Д.К. ѝ упатувал закани по живот.

СТРАШНИ ИНЦИДЕНТИ ВО МАКЕДОНИЈА: Истепана снаа во скопско, а сопругот и се заканувал дека ќе ја убие, насилство и во Куманово

Снаа од скопското село Мирковци вчера физички била нападната од свекрвата, а сопругот ѝ се заканил дека ќе ја убие. Од МВР...

Валерија Петрова / 28 ноември, 2019 18:31

Пред полициската станица во Охрид во моментов се наоѓаат триесетина соселани, роднини и пријатели на тројцата уапсени вечерва.

ПОЛИТИЧКИ РЕВАНШИЗАМ: Приведени фудбалери и навивачи – блокиран влезот кон СВР Охрид!

Еден фудбалер на ФК Волино е меѓу приведените кои во моментов се наоѓаат во охридската полициска станица каде даваат исказ...

Сара Фемина / 8 септември, 2019 23:30

Утринава околу 9 часот во тетовската полиција е пријавено дека е нападнат лекар од Кожното одделение при Клиничката болница во Тетово. ОД СВР Тетово информираат дека напаѓачот подоцна е приведен.

Поранешен затвореник претепа кожен доктор во Тетовската болница – лекарот итно пренесен во Скопје

Драма во Клиничката болница во Тетово, нападнат и повреден кожен доктор. Неофицијално, пациентот бил поранешен затвореник,...

Валерија Петрова / 6 септември, 2019 16:22

Базените кои прават вештачки бранови се вистинска атракција, и посебно популарни меѓу децата.

Уживаа на базен, а потоа ги поклопи цунами: Сите ги собра огромен бран, 44 лица повредени

Голем инцидент на базен во Кина. Како и секое лето, многу Кинези одлучија да се разладат во аква-парковите. Базените кои прават...

Валерија Петрова / 3 август, 2019 21:13