Инцидентот се случил непосредно пред полетувањето за Атланта, каде ќе сретне со лидерите на азиската заедница по пукањето во салоните за масажа во вторникот.

(ВИДЕО) Бајден три пати падна додека се качуваше во авионот

Американскиот претседател Џо Бајден вчера падна по скалите на претседателскиот авион. Инцидентот се случил непосредно...

Перо Милчин / 20 март, 2021 8:28

Ремените беа завиткани околу опашката на авионот и влегоа во моторите, па „Ербас А320“ на колумбиската компанија мораше присилно да слета.

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Авион се судри со балон полн со пиротехника, принудно слета во Колумбија

Авион на колумбиската компанија „Авианса“ на лет од Орландо – Флорида, за малку ќе се срушеше над Богота поради судир...

Перо Милчин / 2 јануари, 2021 16:08

Не сме повредени ниту јас ниту некој од мојата придружба.

СЕ ОГЛАСИ ГРУБИ ОТКАКО МУ БЕШЕ ДЕМОЛИРАНО ВОЗИЛОТО: Не сум повреден- ова се деталите!

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, за 360° потврди дека вчера пред Собранието...

Рејхан Бајрами / 15 декември, 2020 6:36

Митовски објави дека двајцата напаѓачи се познати кои цел ден чекале на улицата каде што живее Палчо!

ФОТО: Палевски и Митовски од болница порачаа дека напаѓачите се познати: Цел ден чекале на улицата каде што живее Палчо

Фотографија од болничката соба во која е хоспитализиран Љупчо Палевски откако вчера на пладне беше нападнат пред неговиот...

Владо Марин / 18 септември, 2020 3:31

Ако владата не го расветли инцидентот во најбрз можен рок, тогаш народот треба да знае како да се самозаштити во иднина.

Мицкоски со поддршка за Палевски: Најостро го осудувам дивеењето по улиците и физичкиот напад врз него

Иако имаме различни мислења за одредени теми, иако и често знае да ме критикува, но искрено и човечки давам поддршка за Љупчо...

Владо Марин / 17 септември, 2020 19:17

Вели дека немало никаков инцидент во ресторанот „Дистрикт“ во кој наводно учествувало неговото обезбедување.

МИЈАЛКОВ СЕ ОГЛАСИ ПО ВЧЕРАШНИОТ ИНЦИДЕНТ: Станува збор за манипулација од поединци, немало никаква тепачка!

Откако вчера доцна вечерта во јавноста излезе веста дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање,...

Катерина Крстиќ / 16 јуни, 2020 18:10

Ме нападна со тупаници и дрвено столче во глава, ми го скрши носот и ми ја измести вилицата, напиша таа на социјалните мрежи.

КРВ НА СИТЕ СТРАНИ: Таткото на Моника Конопова се обидел да ја убие (ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА)

Активистката Моника Ристеска, вечерва на социјалните мрежи објави вознемирувачки фотографии како е брутално претепана...

Владо Марин / 27 мај, 2020 0:35

Чајлане е село во Општина Сарај, во околината на градот Скопје.

ИНЦИДЕНТ: Избоден тинејџер во градски автобус, животот на конец!

Oд Градската општа болница „8 Септември“ вчера во СВР Скопје било пријавено дека кај нив било примено лице со убодна рана...

Македонка Димкин / 11 февруари, 2020 12:03