Имено адвокатите на екс шефицана на СЈО, Катица Јанева бараа да се одложи денешното рочиште за предметот Рекет, извести ТВ Телма.

Се разболеа и двајцата адвокати на Јанева- судењето одложено за четврток

Денешното рочиште за предметот Рекет, на кое требаше да сведочи поранешната специјална обвинителка Лиле Стефанова е одложено...

Катерина Крстиќ / 20 јануари, 2020 11:12

Имено вчера на ваквата одлука на Апелација реагираше шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Фрчковска: Рускоска со заканите врши притисок врз судот и неговите одлуки

Ирена Фрчкоска, адвокатка на Катица Јанева во изјава за „360 степени истакна дека одлуката на апелација за укинување на мерката...

Катерина Крстиќ / 20 ноември, 2019 11:15