Конор Мек Грегор, ММА звезда и поранешен шампион на УФЦ, беше уапсен денес во Корзика.

УАПСЕН МЕК ГРЕГОР: Ирецот се соблече гол и сексуално нападнал луѓе во клубот!

Според англиските медиуми, Ирецот направил инцидент во ноќен клуб соблекувајќи се и малтретирајќи гости. Конор Мек Грегор,...

Мате Парлоф / 12 септември, 2020 17:25

Непознати лица пукале и фрлале молотови коктели врз полицајци за време на рутинската контрола во Лондондери

Убиена жена во Северна Ирска, полицијата се сомнева за тероризам

Жена на возрст 29 години, синоќа беше убиена во Лондондери во Северна Ирска, соопшти полицијата, која се сомнева на тероризам. Локалните...

admin@magazin / 19 април, 2019 10:05