Новото списание „Волци од Менхетен“, кое се однесува на нападите врз Њујорк на 11 септември, го издава медиумска куќа која е во прилог на Ал Каеда и ги повикува фанатиците да убијат „неверници“ на посебен начин, овој пат со заштитни маски.

ИСЛАМИСТИТЕ ЈА КОРИСТАТ КОРОНАТА КАКО ОРУЖЈЕ: Шокантно упатство дадено во џихадистичко списание!

Според извештајот на новото списание на радикални исламисти, џихадистите се обидуваат да ја искористат пандемијата охрабрувајќи...

Мирко Бачиќ / 2 декември, 2020 20:02

Најмалку 23 борци, 10 прорежимски и 13 џихадисти беа убиени во изминатите 24 часа, додаде Опсерваторијата.

ТЕРОРИСТИТЕ НА ИСЛАМСКАТА ДРЖАВА НЕ МИРУВААТ: 90 мртви во судирите во северна Сирија!

Најмалку 90 борци се убиени во судири меѓу сириските сили и терористичката група Исламска држава на северот на земјата во...

Рејхан Бајрами / 7 октомври, 2020 16:21

Во акцијата биле приведени двајца Турци (едниот 21 годишен, другиот 22 годишен), како и 24-годишниот Митрев, кој сега е првообвинет.

Жан Митрев се оградува од обвинетиот терорист во Германија: Тоа не е мојот син!

„Тој не е мојот син“, вели Жан Митрев, сопственикот на истоимената клиника, по објавувувањето на информациите дека 25-годишниот...

Стојче Бушин / 12 септември, 2020 9:19

До подготвување на нови избори, вршител на должноста ќе биде гостиварскиот муфтија.

НАЈНОВА ВЕСТ: Реисот Реџепи разрешен од функцијата!

Со 2/3 мнозинство донесена е одлука за разрешување на Реисот Реџепи од функцијата, јавува репортерот на ТВ21. Едногласно донесовме...

Стојче Бушин / 27 мај, 2020 13:57

Според „Тајмс“, билтенот вели: „Болестите не се нападнати сами од себе, туку од Божјата заповед“.

Корона ја спаси Европа од ЏИХАДИСТИ: Драматично предупредување на лидерот на исламската држава!

Водачите на Исламска држава ги предупредуваат своите членови да не патуваат во Европа која е погодена од коронавирус и за...

Сара Фемина / 16 март, 2020 12:31

Снимките се објавени и на социјалните мрежи на Централната команда на американската армија (ЦЕНТКОМ).

(ВИДЕО) Американскaта армија објави снимка oд убиството на Багдади

Американскaта армија ги објави првите видео снимки од акцијата на американските војници, во која минатиот викенд беше убиен...

Катерина Крстиќ / 31 октомври, 2019 10:32

Бузаку денеска пред новинарите рече дека постојано примал навреди и закани за ликвидација од страна реисот Сулејман Реџепи.

Сулејман Реџепи сака да го ликвидира Бузаку: “СЕ ПЛАШАМ ЗА МОЈОТ ЖИВОТ„

Скендер Бузаку, кој тврди дека е законски претседател на Исламската верска заедница, денеска беше поканет во Обвинителство,...

Рејхан Бајрами / 31 мај, 2019 16:43

Иако неговиот прадедо Јусуф, постанал муслиман никогаш не доби потврда од верската управа.

ШОК ЗА КОСОВСКАТА ЈАВНОСТ: Прадедото на Хашим Тачи бил србин?

Православниот свештеник Радослав Даниловиќ, кој во почетокот на 20-от век преминал во ислам и го променил името Јусуф, е прадедо...

Рејхан Бајрами / 12 април, 2019 21:16