Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва изјави дека истрагата за случајот „Двојник“ во врска со злоупотребите при издавање на пасоши, ќе се прошири, без разлика дали се работи за структури во МВР или надвор, и без разлика колку високо ќе се дојде во хиерархијата на полицијата.

Спасовски: Истрагата за „Двојник“ ќе се прошири, нема толеранција за никого

Вечерва во „Само вистина“ гостин беше министерот Оливер Спасовски. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва...

admin@magazin / 14 април, 2021 21:13

Дел од товарот сместен во камион во 200 кутии стигнал до Арачиново и Горно Мојанци, каде е другиот дел ќе се знае по завршување на истрагата. Министерот за внатрешни Оливер Спасовски потврди дека досега се уапсени 8 лица и за нив ќе се бара притвор.

СЛУЧАЈ “МАРИХУАНА”: МВР нашло само 230 килограми марихуана во Мојанци, каде е другиот дел?

Проширена е истрагата за украдената дрога која беше откриена во Арачиново. Спасовски не откри детали но вели дека се работело...

Рејхан Бајрами / 10 декември, 2020 6:37

Ќерката тврди, дека од податоците на мобилниот телефон на мајка и, евидентно е дека таа со часови не успеала да добие ниту едно медицинско лице да и донесе боца кислород во собата, во последните моменти од животот, кога таа боца кислород била клучна за нејзиното преживување!

Почнаа истрагите за смртта на 41-годишна жена во штипската болница како последица на КОВИД-19

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЦЗИ) во моментов спроведува вонреден инспекциски надзор во Клиничката болница...

Перо Милчин / 16 ноември, 2020 15:41

Постапката за софтверот е отворена по допрен глас, откако по падот на сајтот се откри дека тендерот за софтверот еднаш бил поништен за потоа преку постапка со преговарање без објавување на оглас, надградбата на софтверот да ја добие компанијата „Дуна“.

Обвинителството влезе во ДИК, ќе го проверува тендерот за софтверот кој го доби „Дуна“

По скандалот што се случи на изборниот ден кога сајтот на ДИК падна и граѓаните не можеа да ги гледаат изборните резултати,...

Владо Марин / 28 јули, 2020 13:32

„Не знам, тоа ќе видиме како ќе биде текот на кампањата. Ние како МВР располагаме со оперативни информации дека одредени криминални структури ќе бидат искористени за вршење поткуп и притисок да се гласа, меѓутоа работиме на терен“, рече Чулев.

Чулев: Имаме информации дека криминални структури ќе вршат поткуп и притисок врз гласачи

Во вчерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија министерот Наќе Чулев истакна дека Министерството...

Владо Марин / 27 јуни, 2020 11:51

Очекувам внатрешната контрола и МВР да си постапат по стандардните оперативни процедури и да откријат кој бара сензационализам со оддавање на класифицирани информации.

РЕМЕНСКИ: “Веста за НИНА ГРУПЕР бара итна внатрешна истрага и реакција од МВР и тоа ВЕДНАШ”

Оваа вест бара итна внатрешна истрага и реакција од МВР и тоа ВЕДНАШ, пишува на социјалните мрежи пратеничката Фросина Ременски. Ви...

Перо Милчин / 24 август, 2019 16:55