Точната причина за зголемувањето на пациентите е непозната, при што некои студии сугерираат дека тие се поврзани со недостаток на витамин Д, диета со малку хранливи материи, заразни агенси, како што се вируси и бактерии кои можат да бидат нивни предизвикувачи, како и стрес и одредена генетска предиспозиција.

Пронајдена е причината за СИТЕ автоимуни болести: Лекарите ќе ви откријат КАКО ТИЕ СЕ ЛЕКУВААТ!

Автоимуните заболувања се оние болести кои предизвикуваат нашиот имунолошки систем да реагира против ткивата на нашето...

Едмонд Бекири / 17 јуни, 2023 15:36

Во април, Ли избега од Хонг Конг во Америка, наводно, со цел да го предупреди светот за пандемија. Оттогаш, се крие од страв за нејзината безбедност. Таа тврди дека нејзините шефови во Хонг Конг, каде работела во лабораторија призната од СЗО, ја замолкнале кога сакала да ја предупреди јавноста за круната во декември минатата година.

КИНЕСКА ДОКТОРКА СО ШОКАНТНИ ДОКАЗИ: Коронавирусот е направен во лабораторија во Вухан- овој извештај покажува се!

Ли Менг Јанг, вирусолог од Кина, објави извештај што треба да биде доказ дека вирусот корона е создаден во лабораторија во...

Катерина Крстиќ / 16 септември, 2020 10:21

Затоа, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот! Но, главниот производ на овие мерки е паника а таа е опасна.

ШОКАНТЕН АПЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ДОКТОР: Коронавирусот е плод на мафијашка измама!

Група германски лекари основаа здружение чија цел е да му ја кажат на светот вистината за вирусот корона. Како што рече д-р...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2020 11:48

Истражувачите од Универзитетот во Утрехт Еразмус Медицинскиot центар и Харбор Биомед (ХБМ) рекоа дека идентификувале цело човечко моноклонално антитело кое спречува САРС-КоВ-2 (KОВИД-19) да навлезе во ќелијата.

ОТКРИЕНИ АНТИТЕЛА КОИ БЛОКИРААТ ВИРУСОТ КОРОНА ДА НАВЛЕЗЕ ВО ТЕЛОТО: Холандски лекари на пат до лек за Ковид-19?

Екипа на холандски научници открила антитела кои го спречуваат вирусот Ковид-19 да влезе во човечки клетки, што може да доведе...

Катерина Крстиќ / 5 мај, 2020 18:26

Научниците истакнуваат дека нивните истражувања не ги опфаќаат начините на кои е спречена епидемијата.

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ: Последното истражување за корона покажува она што сите сакаме да го чуеме!

Научниците од Националната лабораторија на САД во Лос Аламос, Нов Мексико, објавија студија која покажува дека вирусот корона...

Рејхан Бајрами / 23 април, 2020 20:51

Научниците од универзитетот Цингуа и универзитетот Беијанг во Пекинг изјавија на крајот на март годинава дека треската и влажноста може да го запрат ширењето на вирусот.

Научници открија на кој начин може да се уништи КОРОНА? Направија експерименти и ова го заклучија!

Покрај лекувањето и пронаоѓањето на вакцината, коронавирусот ги охрабри научниците да ги истражат сите начини на кои може...

Рејхан Бајрами / 18 април, 2020 21:14

Во истражувањето учествувале 3.592 Афроамериканци од градот Џексон, Мисисипи, САД, и траело осум години.

Откако ќе го прочитате ова се помалку ќе седите пред телевизор – еве зошто!

Во најновото истажување од страна на Американските научници резучтатите покажале дека предолгото седење пред телевизор...

Весна Петровска / 2 јули, 2019 10:35

Аспиринот не е баш безбеден лек и често пати може да дојде до несакани ефекти од него

Внимавајте- Овој лек го земаме на своја рака но носи сериозни последици по здравјето

Според повеќето истражувања направени во минатото аспиринот е лек кој воопшто не штети на организмот, а може потенцијално...

Катерина Крстиќ / 25 март, 2019 22:53