Ова се правилата кои морате да ги следите при исхраната, а покрај тоа што ќе загубите неколку килограми, зависно од вашиот метаболизам, ќе го исчистите телото од токсини.

Najефикасна диета од домати

Со овој црвен плод ќе го исчистите телото од токсини,а во себе содржи витамини А и Ц, калциум и ликопен, најмоќниот антиоксиданс...

admin@magazin / 6 февруари, 2022 9:28

Во зависност од тоа какво месо или риба консумираат, граѓаните имаат различно мислење околу цените. За некои, пак, квалитетот е поважен од цената.

Македонија е држава каде има најевтина храна и безалкохолни пијалaци

Последната анализа на Еуростат, покажува дека Македонија е држава во која има најевтина храна и безалкохолни пијалоци...

Катерина Крстиќ / 28 август, 2019 0:12

Од Агенцијата за храна и ветеринарство посочуваат да се превземат мерки за животните, односно навремено да се даваат доволни количини храна и вода за пиење.

АХВ со препораки: Внимавајте на храната, високите температури го зголемуваат ризикот од труење

Од Агенцијата за храна и ветеринарство со препораки до граѓаните, за престојниот период. Од таму велат дека на прагот од летото...

Катерина Крстиќ / 11 јуни, 2019 15:16

Од друга страна, во земјите каде што оризот се јаде во мали количини, стапката на прекумерна телесна тежина е многу повисока, според една меѓународна студија која ја анализира исхраната на населението од 136 земји.

Кажете збогум на вишокот килограми, слабеејте со оваа намирница

Живееме во модерно време каде  изгледот се повеќе е важен за многумина, често луѓето можеме да ги видиме како вежбаат и се...

Весна Петровска / 6 мај, 2019 20:57

Омилената утринска напивка на Џенифер Анистон: Дознајте какво смуди пие актерката

Волшебното смуди на холивудската ѕвезда

Дознајте што пие познатата актерка секое утро Џенифер Анистон е голем поборник за здрава исхрана. Иако сака да експериментира...

Македонка Димкин / 27 мај, 2018 20:41