Идејата за ковид-сертификат првично беше поврзана со патувањата, но Италија многу брзо почна да ја применува на места како музеи, спортски сали и внатрешноста на рестораните!

Италија вчера воведе една од најстрогите мерки во светот

Италијанската Влада вчера донесе една од најстрогите анти-ковид мерки во светот, со која се бара од сите вработени во јавниот...

Перо Милчин / 17 септември, 2021 5:08

Баровите се полни, гостите пијат, јадат и пеат, а на едно видео можете дури и да ги видите како ја исфрлаат полицијата.

УГОСТИТЕЛИТЕ ПОЛУДЕА ВО ИТАЛИЈА: Ја исфрлија полицијата надвор, играат и пеат во кафеаните

Иако Италија сè уште е под строги мерки против вирусот корона, рестораните и кафулињата ги отворија вратите, пркосејќи им...

Мирко Бачиќ / 16 јануари, 2021 19:51

Италија во четвртокот стана осмата земја во светот што надмина 2 милиони официјално запишани случаи. Пријави 70.909 смртни случаи, највисок број во Европа и петти најголем во светот.

И во Италија почнаа со вакцинирање против КОВИД 19, Заев кога Македонија?

Десет месеци откако првиот италијански пациент беше позитивен на новиот корона вирус, Италија во неделата ги вакцинираше...

Македонка Димкин / 27 декември, 2020 11:15

Извештајот ги цитира зборовите на еден од шефовите на мафијата, Салваторе Емоло, кој телефонски зборувајќи со деловен партнер рече дека „парите се прават со вирусот“.

Корона за италијанската мафија е РУДНИК ОД ЗЛАТО: Вклучени се во снабдувањето со медицински материјали, а сега се насочени и кон вакцина

Организираниот криминал успеа да извлече корист од вонредната состојба предизвикана од пандемијата ковид-19 до загрижувачка...

Мирко Бачиќ / 3 декември, 2020 21:24

Овој луксузен модел е купен за потребите на полицијата во 2017 година и служи токму за вакви задачи.

ИТАЛИЈАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВОЗИ ЛАМБОРЏИНИ 230 НА ЧАС, АМА СО ПРИЧИНА: За само 2 часа, тие доставија трансплантација на бубрег во болницата

Италијанската полиција донела бубрег наменет за трансплантација од Рим во Падова со „ураган Ламборџини“. Патувањето било...

Мирко Бачиќ / 22 ноември, 2020 18:31

Поранешниот италијански премиер беше хоспитализиран како пациент со висок ризик поради возраста и претходните здравствени проблеми, вклучително и интервенција на отворено срце.

Берлускони успеа да го победи коронавирусот- пуштен од болницата каде се лекуваше!

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој беше хоспитализиран на 3 септември поради инфекција на белите дробови...

Катерина Крстиќ / 14 септември, 2020 16:35

Повеќето тестови биле спроведени во Ломбардија, каде биле тестирани 70 проценти, додека Сардинија била на последното место со пет проценти, а извештајот не го вклучува регионот на Лацио, кој го спроведе тестирањето независно, наведува агенцијата Анса.

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ВО ИТАЛИЈА: Околу 13 илјади вработени во училиштата заболени од Ковид-19!

Во Италија досега се испитани скоро 50 проценти од вработените во училиштата за вирусот „ковид-19“, што е околу 500.000 наставници...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2020 10:33

Тогаш Зангрлио посочи дека тој е асимптоматски пациент и дека ќе остане во својот дом но сепак ситуацијата на Берлускони се влошила по што морал да биде префрлен во болница.

БЕРЛУСКОНИ ВОДИ ЖИВОТНА БИТКА: Следните три дена пресудни за здравјето на поранешниот премиер заболен од корона!

Следните три дена ќе бидат пресудни за поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (84), кој се наоѓа во болница во Милано...

Катерина Крстиќ / 7 септември, 2020 15:21