СЗО ја идентификуваше и елиминираше глобалната пандемија. Лекот веќе беше познат, но СЗО не го пријави на Кинезите ??

КОВИД- 19 НЕ Е ВИРУС: Италијанците први го пронајдоа лекот за коронавирус?

Италијанските лекари не го почитуваа глобалниот закон за здравство на СЗО, кој препорачуваше да не се извршуваат обдукции...

Катерина Крстиќ / 8 јули, 2020 16:49

Многу и помогнавме на Италија, истакна Вучиќ, додавајќи дека помошта е во вредност од 8,1 милиони евра, но со 10 организирани летови, тоа изнесува вкупно околу 10 милиони евра.

ВУЧИЌ: И помогнавме на Италија со околу 10 милиони евра, тоа е голема помош од мала земја!

Србија и помогна на Италија во борбата против корона вирусот со вкупно околу 10 милиони евра, изјави денеска претседателот...

Перо Милчин / 7 јуни, 2020 19:36

Италија ќе добие околу 20 милијарди евра според новиот европски план за ублажување на влијанието на пандемијата на коронавирус врз работните места, објави денеска премиерот Џузепе Конте.


20 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА ИТАЛИЈА ОД ЕУ: Тоа е голема помош за нашата земја!

Италија ќе добие околу 20 милијарди евра според новиот европски план за ублажување на влијанието на пандемијата на коронавирус...

Рејхан Бајрами / 3 јуни, 2020 21:08

Анализата на поликлиниката во Милано потврди дека вирусот циркулирал во Италија пред 21 февруари, кога бил утврден првиот официјален случај во Кодоњо.

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ ВО ИТАЛИЈА: Во крвта на секој 20-ти крводарител пронајдено нешто што не очекуваа!

Секој дваесетти дарител на крв во Милано развил антитела на„Ковид-19“ пред првиот официјален позитивен случај во Италија...

Катерина Крстиќ / 21 мај, 2020 10:03

Земјата повторно се движи, на внимателно и уредно, следејќи ги индикациите на владата, изјави Конте, објави Си-Ен-Ен.

ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕМИЕР ПРЕДУПРЕДИ: Во наредните месеци ќе биде многу тешко!

Следните неколку месеци ќе бидат многу тешки, но ќе сториме се што можеме за да им помогнеме на сите, рече италијанскиот премиер...

admin@magazin / 18 мај, 2020 18:57

Бројот на нови пациенти е на најниско ниво од 4 март и изнесува 675, што е за 200 помалку од вчера, пренесува Ројтерс.

ЗАВРШЕН УДАР ПРОТИВ КОРОНА: Во Италија најмал број на жртви од корона вирусот од 9 март!

Во Италија во последните 24 часа починале 145 лица од корона вирусот, што е најмал број на жртви на дневна основа од 9 март, соопшти...

Перо Милчин / 17 мај, 2020 20:47

Тие мeрки се донесени во петокот после состанокот на владaта, кој траел 10 часа, а ќе бидат применувани во согласност со одлуките на ЕУ.

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ: Италија се отвора за туристите на 3 јуни!

Италијанската влада на 3 јуни ќе ги отвори границите за туристите од Европската унија и ќе го укине задолжителниот карантин...

Владо Марин / 9:50

Втората фаза на ублажување во Италија започна и повеќе од четири милиони луѓе се очекува да се вратат на работа оваа недела, некои услуги за јавен превоз се достапни и многу компании се подготвени да се отворат. Како никогаш досега, иднината на нашата земја е во наши раце “, рече италијанскиот премиер Џузепе Конте на Фејсбук.

ЕВРОПА ПОЛЕКА СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО ПАНДЕМИЈАТА: Грците очекуваат туристи, Италијанците незадоволни од новонастанатата ситуација!

Милиони луѓе во Европа се вратија на нормалниот животен стил пред два дена откако повеќе земји на континентот полека ги тргнаа...

Катерина Крстиќ / 6 мај, 2020 10:53