Како што информираат од МВР, маскирани и со оружје , група разбојници се заканиле дека ќе пукаат и ограбиле казино во Скопје. Грабежот се случил рано утрово во казиното Адмирал во Порта Влае.

ФИЛМСКА КРАЖБА НА КАЗИНО ВО СКОПЈЕ: Крадците украле 200.000 евра од Адмирал во Порта Вале

Утринава вооружен грабеж во главниот град, ограбено казиното Адмирал во населбата Порта Влае. Како што информираат од МВР,...

Весна Петровска / 23 јануари, 2020 16:51

Физичката пресметка помеѓу вработените лица во агенција за обезбедување "Унит" и оштетеното лице продолжила во блискиот кафе бар кој во тоа време бил затворен.

Повторно инциденти во Кочани: Брутална тепачка пред казиното “Sherry”!

Денеска во раните утрински часови (околу 2 часот по полноќ) пред казиното “Sherry” во Кочани се случило потешко нарушување...

Рејхан Бајрами / 23 август, 2019 21:45