Само еден единствен денар ако се утврди со ФАКТИ И ДОКАЗИ дека јас сум зел повеќе пари за извршената услуга јас сум спремен да одговарам во секое време.

По пресудата за затвор се огласи Џими од групата “Молика”: Битката продолжува, нема да ме скршите!

Вчера во случајот „Транспортер“ беа осудени поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески и музичарот Џими Мицевски,...

Перо Милчин / 1 април, 2020 18:53

Ако ти е изречена прекршочна казна тоа значи дека си го прекршил законот и дека веќе не треба да го прекршуваш. Тоа не значи дека е озаконета последицата од прекршувањето што си го направил.

НАЈЧЕВСКА ДО МИЗРАХИ: Глупа си од раѓање или си научила да бидеш глупа?

На вмровската министерка за труд и социјална политика и на ректорот на УКИМ доколку продолжат со прекршувањето на законот...

Стојче Бушин / 13 февруари, 2020 6:51

Во пресудата пишува дека Ел Чека од 29 до 31 мај 2019 година, на социјалната мрежа ФБ, објавил повеќе тонски снимени прислушувани телефонски разговори, со што им овозможил на корисниците на социјалната мрежа и други неповикани лица да се запознаат со содржината на ваквите разговори. Адвокатот Асани вели дека не се задоволни ниту од пресудата ниту од текот на постапката.

Човекот кој ја ДРМАШЕ Македонија со шокантните БОМБИ доби пресуда: Ел Чека осуден на 1 година условен затвор!

Како што дознава Алсат, Основниот суд во Кичево донесе пресуда – условна казна затвор од една година, ако во наредните...

Весна Петровска / 23 јануари, 2020 15:29

Според она за што се разговараше на седницата во однос на казнената политика во Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата се предвидени значителни намалувања на казните.

Се намалуваат сообраќајните казни, ќе бидат во висина од 15 до 250 евра

На вчерашната владина седница беа усвоени предлози и измени на серија закони од надлежност на Министерството за внатрешни...

Катерина Крстиќ / 30 октомври, 2019 8:52

Мартин Нешкоски - Пуци беше момче кое беше брутално претепано до смрт од страна на припадник на специјалните полициски сили „Тигри“ на плоштадот „Македонија“.

СПАСОВСКИ: МВР нема никаква надлежност за бегството на Спасов, тоа е под Министерството за правда!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека потрагата по Игор Спасов, убиецот на момчето Мартин Нешковски,...

Рејхан Бајрами / 28 октомври, 2019 20:31

МВР против Б.О. поднесе прекршочна пријава поради кршење на Законот за патен сообраќај. Како што се гледа на видеото, објавено од Османи, на својот профил на Фејсбук, тој додека управува со автомобилот разговара на телефон и минува преку полна линија.

Османи доби 25 негативни поени – Вице -премиерот вели дека не ги надминал ингеренциите најави нов увид, овој пат во Тетово

По бурните реакции по објавената снимка Бујар Османи вели дека не ги надминал ингеренциите и најави нов увид и овој пат во...

Весна Петровска / 18 септември, 2019 19:06

Вишиот инспектор, од денеска ќе биде само советник – инспектор за основно и средно образование и ќе зема пониска плата.

Илиевски се врати на работа: “Биди среќен што не доби отказ”- ОД ДЕНЕС СО ПОНИСКА ПЛАТА

Вишиот инспектор Ѓорги Илиевски од одмор денеска се врати на работа, тој од страна на претседателот на Државниот просветен...

Рејхан Бајрами / 5 септември, 2019 7:55

МЕБЕЛОТ Е СПОРЕДНА РАБОТА. АКО СЕ ДОКАЖЕ ДЕЛОТО, ЌЕ СЕ ИЗРЕЧЕ ЗАТВОРСКА КАЗНА ОД НАЈМАЛКУ 3 ГОДИНИ!

ГЕРОСКИ: АКО СЕ ДОКАЖЕ ДЕЛОТО, ЌЕ СЕ ИЗРЕЧЕ ЗАТВОРСКА КАЗНА ОД НАЈМАЛКУ 3 ГОДИНИ ЗА ЈАНЕВА!

Новинарот Бранко Героски, на социјалните мрежи напиша дека ако се докаже делото, ќе се изрече затворска казна од најмалку...

Рејхан Бајрами / 21 август, 2019 20:29