По 23 дена борба за живот на скопската клиника (КАРИЛ) Перица Велковски им подлегнал на повредите.

ТРАГЕДИЈА: ЗГАСНА МЛАД ЖИВОТ, скопјанецот Перица УБИЕН НА СПИЕЊЕ со вратата од гепекот!

Прерано згасна животот на младиот скопјанец Перица Велковски 02.05.2019 год. Тоа попладне Перица бил на прослава кај негов пријател...

Сара Фемина / 22 мај, 2019 18:51

Гордана Јанкуловска е осудена на затворска казна за набавката на луксузниот „мерцедес“ во случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство

Гордана Јанкуловска ја одложи затворската казна до јули !

Бившата министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска доби одложување на затворската казна до месец јули. Гордана...

Рејхан Бајрами / 6 мај, 2019 14:08

Апелација со објаснување до јавноста за одлуката за казната

Заради тоа што Фросина поминала на црвено судот ја намалил казната за обвинетиот

Апелацискиот суд Скопје во врска со реакциите во јавноста по повод одлуката за студентката Фросина Цековска која беше прегазена...

Узунов Бобан / 12 април, 2019 9:06

Се надевам, казната нема да биде по принцип 1 евро за три доверители

Милошоски: Со нетрпение очекувам казна од Заев зошто сум пречкртал „Северна“

Мојот потег е во согласност со народната волја изразена на Референдумот 2018 година и индивидуалната слобода на изразување...

admin@magazin / 8 април, 2019 16:47

Приврзаниците на Лацио пак демонстрираа нацистички поздрави од трибините

УЕФА со тешки казни за Лацио и Шахтјор поради расизам

Европската фудбалска асоцијација ги казни украински Шахтјор и италијански Лацио да затворат дел од стадионите во натпревари...

admin@magazin / 29 март, 2019 13:08

Јанкулоска ја штити Законот за извршување на санкции бидејќи има бебе под една година

Апелација ја намали казната за Јанкулоска од 6 на 4 години

Апелациониот суд Скопје денеска донесе одлука да ѝ се намали затворската казна на поранената министерка за внатрени работи...

admin@magazin / 28 март, 2019 13:43

Зијадин Села не се помирува со казната за неговиот спасител

Села: Казната за Абдулфета Алими е удар врз мојата партија !

Казната од 7 години затвор за Абдулфета Алими дава нота на монтиран политички случај во предворјето на претседателските...

Узунов Бобан / 17 март, 2019 19:54