По бурните реакции на јавноста, бизнисмените Лотески ќе ја платат казната во охридската Капетанија и ќе го стипендираат малиот Марко

Браќата Климе и Јован Лотески ќе ја платат казната и ќе му доделат стипендија на малиот Марко

Браќата Климе и Јован Лотески по објавената вест во врска со постапката на Капетанијата на пристаништата на Република Македонија...

Мирко Бачиќ / 6 септември, 2018 7:14

Скандал ја тресе охридската чаршија, откако езерската капетанија му изрелка казна од 300 евра на таткото на Марко, поради 2 месечно истекување на лиценцата за нивното кајче

Таткото на Марко казнет со 300 евра додека го тренирал!

Таткото на детето херој, Марко Печиноски, кое го преплива Охридското Езеро на 12 годишна возраст, Тони Пејчиноски, од страна...

Мирко Бачиќ / 6:09

Ако судот ја потврди пресудата, поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО - ДПМНЕ, Никола Груевски, ќе се соочи со двегодишна казна затвор

Апелациониот суд го одби барањето на Груевски, ќе му пресуди денес

Апелација ја продолжи седницата и без адвокатите на Груевски. Судот е решен денес да му ја испорача одлуката на судскиот...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 12:41

Откако судовите почнаа да закажуваат рочишта во исто време на повеќе места, сега почнаа да казнуваат што истите не е можно да се одржат

Судот со 1.000 евра го казни адвокатот Тасевски оти ме можел да биде на две места во исто време

Натегање за одржување на судскиот процес во Кривичниот суд кој го води СЈО кодиран ТНТ. Екс градоначалникот на Гази Баба...

Мирко Бачиќ / 29 август, 2018 13:35

По судијката Кацарска и судијата Ставрев дели казни за адвокатите на одбраната

И судијата за “Титаник 2” казнува адвокати на одбраната

Судот донел решение адвокатот Дангов да биде казнет според членот 361 и членот 88 од Законот за кривична постапка заради навреда...

Мирко Бачиќ / 27 август, 2018 12:16

Аферата Дитру е најголемиот педофилски скандал во Белгија и јавноста смета дека Марк не смее да излезе од затвор

Белгиски педофил осуден за силување и убиство на 11 девојчиња бара условна казна

Марк Дитру еден од најозлогласените педофили во Белгија уапсен и осуден на доживотна казна за силување и убиство на најмалку...

Мартин Попоски / 22 август, 2018 14:33

Зошто грешките на министерствата за објава на тендери ги плаќаме сите ние?!

Филипче треба да плати казна од 78.000 денари за грешните тендери

Комисијата за жалби по јавни набавки ги прифати жалбите поднесени од три фирми во врска со тендерот за набавка на тестови...

Мирко Бачиќ / 7 август, 2018 12:07