Според локалните власти четворица кинески работници се приведени Објектот што се урна бил изграден од 70 до 80 отсто.

НЕЗАПАМТЕНА ТРАГЕДИЈА: Се урна стамбена зграда во Камбоџа, најмалку 18 загинати!

18 лица загинаа откако вчера се урна зграда во изградба во градот Сихануквил, во јужниот дел на Камбоџа. Во уривањето на станбената...

Перо Милчин / 23 јуни, 2019 12:53