По неговото последно влошување на состојбата додека ја издржува мерката притвор и неговата хоспитализација на Клиниката за кардиологија, со оглед на ситуацијата, постои голема загриженост за сериозен ризик по неговото здравје“, се вели во реакцијата.

Правниот тим на Камчев: Судот прави тортура врз бизнисменот

Правната одбрана на бизнисменот Јордан Камчев, кој е во притвор за обвинението „Плацеви на Водно“, денеска објави реакција...

Владо Марин / 11 јули, 2021 15:29

Судиите сметале дека висината на имотот не е доволна за гaранција дека Камчев нема да бега, а оцениле и дека здравствената состојба на обвинетиот кој неколку дена лежеше на кардилогија „не може да доведe до отстранување на стравот од бегство на обвинетиот“.

Апелација пак го одби Камчев – нудел речиси 5 милиони евра и недвижности

Иако понудил 4,4 милиони евра во недвижности и 400 илјади евра во кеш, Орце Камчев обвинет во случајот „Плацевите на Водно“...

Владо Марин / 10 јули, 2021 20:30

И Камчев и Мијалков за околу една недела треба да се појават во Кривичниот суд каде треба да почне судењето за случајот „Плацевите на Водно“, во кој што и двајцата се обвинети. Камчев е во притвор веќе три месеци токму за овој случај.

Мијалков на преглед за очите во „Систина“

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков кој е во притвор во затворот во Шутка...

Мирко Бачиќ / 8:47

Орце Камчев, во март, кога му беше одреден првиот притвор, негираше дека сакал да бега, иако за тоа според тврдењата обвинителката Лиле Стефанова и Судот добиле допис од Агенцијата за национална безбедност.

Поради здравствени проблеми обвинетиот Орце Камчев пренесен на Кардиологија

Бизнисменот Јордан Камчев, обвинет за случајот „Плацеви на Водно“ од истражниот затвор во Шутка бил префрлен на Клиниката...

Владо Марин / 1 јули, 2021 6:46

Мерки на претпазливост за како што известија од судот им биле определени и на осомничените Н.Ј. и Р.К.К.

Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски

Кривичниот суд Скопје го прифати предлогот Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, (ОЈО...

Сара Фемина / 12 мај, 2021 15:55

,,Аџибадем Систина’’ само во текот на 2020 година инвестираше близу 10 милиони евра во најсовремена технологија со што нејзиниот имиџинг – дијагностички центар е опремен со најновите достигнувања во дијагностичка опрема кои нудат квалитетна, брза и прецизна услуга на пациентите.

Докторите од „Систина“ бараат ослободување на Камчев: Тој е неопходен во болницата

Се обраќаме во името на колективот на најголемата приватна клиничка болница во земјата ,,Аџибадем Систина’’ која е дел од...

Владо Марин / 20 март, 2021 14:50

Тој додаде дека „веќе не знае кое Обвинителство го гони и во кој предмет. На неговото барање за изземање како сведок во предметот Меѓународен сојуз реагираше обвинителката Ивана Трајчева.

Камчев: На обвинителна клупа треба да се и Катица Јанева и нејзиниот син

Бизнисменот Орце Камчев, кој е во притвор и вчера беше спроведен од затворот во Шуто Оризари за да сведочи во предметот „Меѓународен...

Перо Милчин / 19 март, 2021 6:09

Камчев изутрината во 8:30 беше приведен во Полициската станица Карпош. По приведувањето беше упатен во Кривичниот суд во Скопје, на распит пред судија по претходна постапка.

30 дневен притвор за Камчев, тој веќе заминал во Шутка

Судија по претходна постапка попладнево по три часовен распит определи 30 дневна мерка притвор за бизнисменот Јордан Камчев,...

Перо Милчин / 14 март, 2021 17:28