– Земја на чиста убавина. Земја со уникатна историја. Македонија е полна со вредни и интелигентни луѓе подготвени за промена.

БИГ МАЈК: „Македонија е главна локација за БУМ на канабисот„

Мајк Штрауметис познат како Биг Мајк, кој неодамна беше во посета во земјава, вели дека Македонија е полна со вредни и интелигентни...

Сара Фемина / 11 септември, 2019 15:59

Како што објави весникот најмалку пет луѓе од Србија се решиле да купат земјиште во Македонија за да одгледуваат канабис за медицински потреби. 

ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Премиерот Заев издал лиценца за одледување марихуана на криминалци од Србија

Контроверзен бизнисмен вложил десетици милиони евра во насади, пишува угледниот српски весник Novosti. Како што објави весникот...

Катерина Крстиќ / 2 август, 2019 23:40

-Кога беа објавувани бомбите, беше бидејќи институциите молчеа на очигледните злоупотреби и индиции за сторени кривични дела.

БОГОЕВСКИ: “Јас не можам никогаш да докажам дека порачував масло од канабис„

Павле Богоевски во своето гостување на 1Тв, рече дека мораме да си поставиме сериозни прашања од безбедносен аспект – дали...

Сара Фемина / 29 мај, 2019 20:51

Павле, брашното се купува во продавница исто како и маслото од кaнaбиc што се купува во aптeкa.

ВМРО-ДПМНЕ остави брашно за “шмркање„ пред Собрание за Павле Богоевски!

Помина веќе цела една недела, а Павле Богоевски не си дава ocтaвка, ако си по друг бeл прашак, следниот пат ќе ти оставиме и за...

Рејхан Бајрами / 19 мај, 2019 15:26

Случајот „Павле и Савле“ – а оние што помнат подолго можеби ќе се сетат на таа српска аналогија од крајот на осумдесеттите – е токму движење во таа насока.

ОРДАНОВСКИ: Павле е навистина, политички „смртно ранет“,тој е во деликатна политичка состојба!

Позицијата на Павле Богоевски е прилично неодржлива: илегалната снимка на неговиот разговор со претпоставениот дилер на...

Сара Фемина / 16 мај, 2019 20:16

За неовластено снимање на граѓани пропишана е затворска казна од 5 години.

СЛУЧАЈ ДРОГА: БОГОЕВСКИ ја напушти полициската станица БЕКО половина час по полноќ!

Половина час по полноќ независниот пратеник Павле Богоевски ја напушти полициската станица Беко, откако вчера сам се пријави...

Сара Фемина / 6:53

Ти самиот јавно призна дека нелегално си набавил психотропна супстанца, масло од канабис. Не со рецепт, не во аптека. Тоа не е дозволено и од тебе се очекува да го кажеш името на трговецот.

ГЕРОСКИ: ПАВЛЕ, СРАМ ДА ТИ Е – се обрука другар Павле !

Уредникот и новинар на весникот Слободен Печат Бранко Героски, тврди дека пратеникот Павле Богоевски треба да се засрами...

Сара Фемина / 15 мај, 2019 22:44

Доколку Богоевски одбие или не го направи тестот за дроги истото ќе биде јасен показател дека е зависник од дрога“,стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски да излезе и да каже дали е зависник од дрога или не!

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, изјавуваат од...

Сара Фемина / 20:58