Имено Карлеуша се присети на почетоците на својата кариерата и пред јавноста откри дека всушност колешка Цеца Ражнатовиќ немала убави зборови за неа. Карлеуша истакна дека Цеца како постара колешка не и дала никаква поддршка и наводно и рекла дека никогаш нема да успее во шоу бизнисот и оти е дебела.

Не ме поддржуваше, и ме навредуваше- Карлеуша конечно прозборе за ривалството со Цеца

Конечно познатата српска пејачка Јелена Карлеуша ткри пред јавноста која е причината што таа и познатата дива Цеца Ражнатовиќ...

Катерина Крстиќ / 22 септември, 2019 14:06

Според српски „Курир“, Боки бил близок и со мајката на Јелена – Дивна Карлеуша. Како аргумент за ова тврдење, весникот го наведува Фејсбук статусот на Боки 13 во кој за последен пат се збогува со покojната мајка на Карлеуша.

КАРЛЕУША СЕ ОГЛАСИ ЗА БОКИ 13: Тој е жртвено јагне на многу посериозна група луѓе

Откако српскиот Курир објави вест дека Бојан Јовановски познат како Боки 13 рекетирал поради балканската ѕвезда Јелена Карлеуша,...

Валерија Петрова / 13 август, 2019 13:49

Полиицијата дошла на повик од граѓани, а потоа е утврдено дека е фрлена експлозивна направа која оштетила дел од фасадата и внатрешниот дел од дворот на вилата.

БОМБА ВО ДВОРОТ НА КАРЛЕУША: Хаос во населбата Дедиње!

Непознат напаѓач фрлил експлозивна направа меѓу луксузната вила на Јелена Карлеуша, пишуваат белградските медиуми. Полиоцијата...

Валерија Петрова / 17 јули, 2019 9:51

Карлеуша се налути бидејќи ја снимал додека го посетувала гробот на нејзината мајка,

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО ОД ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША- ТЕПА И ПЦУЕ НОВИНАР ВО СРБИЈА!

Скандалите од српската пејачка Јелена Карлеуша не стивнуваат. Овој пат се појави видео во кое Карлеуша пцуе и тепа новинар...

Перо Милчин / 15 јуни, 2019 16:32

„Со насмевка низ животот“, напишала најголемата Балканска ѕвезда Светлана Ражатовиќ- Цеца во опис на својата фотографија со широка насмевка.

Нема крај на војната меѓу Цеца и Карлеуша: Ѕвездата се огласи по судењето со Карлеуша и упати моќна порака

Вечната воја меѓу најпопуланите пејачки на Блаканот продолжува, денеска судењето меѓу Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ...

Валерија Петрова / 9 мај, 2019 14:50

Јелена Карлеуша се појави на снимањето на Звездите на Гранд во потполно друго модно издание.

ШОК: Карлеуша со реперска фризура ја шокира српската јавност !

Jелена Карлеуша се појави на снимањето на „Звездите на Гранд„ во потполно друг стајлинг и тоа во спортски зелени патики...

Сара Фемина / 1 април, 2019 16:29

Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во атрактивно издание.

Карлеуша се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“-ги изненади сите со стајлингот

Познатата пејачка Јелена Карлеуша по смртта на својата мајка се тргна од медиумскиот свет, но денеска за изненадување на...

Катерина Крстиќ / 26 март, 2019 22:46

Карлеуша прв пат искочи од својот дом по смртта на мајка си и била видно расположена

Карлеуша конечно излегла од дома- отишла на сплав и сите ги изненадила со однесувањето

Откако почина нејзината мајка, Јелена Карлеуша потполно се повлече од медиумите и цело време беше со својот сопруг Душко...

Катерина Крстиќ / 25 март, 2019 11:53