Пејачката истакна дека нејзината постара колешка секогаш била со неа во тешки моменти.

КОЈ НЕ ТЕ ЗНАЕ СКАПО БИ ТЕ ПЛАТИЛ:Рада упати порака до Карлеуша

Српската пејаќка Рада Манојловиќ се појави на настан на кој беше и дивата Јелена Карлеуша, а потоа и испрати порака преку...

Валерија Петрова / 7 ноември, 2019 19:05

Како што објави порталот оваа година нејзиниот костим и сценографија нема да чинат повеќе од колку нејзиниот настап, бидејќи овој пат парите ќе ги донира.

Карлеуша ќе го донира хонорарот од Нова Година- 50 илјади евра ќе отидат за болната Софија

Познатата српска дива, пејачката Јелена Карлеуша решила целиот свој хонорар од настапот на Нова година 2020 да го донира во...

Катерина Крстиќ / 2 ноември, 2019 16:23

Јелена и Душко постигнаа договор за да се разведат уште пред неколку недели, а официјалната разделба на парот би требало да се случи за околу еден месец, пишува курир.рс.

ЕКСКЛУЗИВНО: Се разведуваат Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ ДОЈДЕ КРАЈОТ – Ова се деталите!

На барање од прославениот српски фудбалер Душко Тошиќ, дојде до договор за бракоразводна постапка со неговата сопруга Јелена...

Сара Фемина / 30 октомври, 2019 23:49

Имено Карлеуша се присети на почетоците на својата кариерата и пред јавноста откри дека всушност колешка Цеца Ражнатовиќ немала убави зборови за неа. Карлеуша истакна дека Цеца како постара колешка не и дала никаква поддршка и наводно и рекла дека никогаш нема да успее во шоу бизнисот и оти е дебела.

Не ме поддржуваше, и ме навредуваше- Карлеуша конечно прозборе за ривалството со Цеца

Конечно познатата српска пејачка Јелена Карлеуша ткри пред јавноста која е причината што таа и познатата дива Цеца Ражнатовиќ...

Катерина Крстиќ / 22 септември, 2019 14:06

Според српски „Курир“, Боки бил близок и со мајката на Јелена – Дивна Карлеуша. Како аргумент за ова тврдење, весникот го наведува Фејсбук статусот на Боки 13 во кој за последен пат се збогува со покojната мајка на Карлеуша.

КАРЛЕУША СЕ ОГЛАСИ ЗА БОКИ 13: Тој е жртвено јагне на многу посериозна група луѓе

Откако српскиот Курир објави вест дека Бојан Јовановски познат како Боки 13 рекетирал поради балканската ѕвезда Јелена Карлеуша,...

Валерија Петрова / 13 август, 2019 13:49

Полиицијата дошла на повик од граѓани, а потоа е утврдено дека е фрлена експлозивна направа која оштетила дел од фасадата и внатрешниот дел од дворот на вилата.

БОМБА ВО ДВОРОТ НА КАРЛЕУША: Хаос во населбата Дедиње!

Непознат напаѓач фрлил експлозивна направа меѓу луксузната вила на Јелена Карлеуша, пишуваат белградските медиуми. Полиоцијата...

Валерија Петрова / 17 јули, 2019 9:51

Карлеуша се налути бидејќи ја снимал додека го посетувала гробот на нејзината мајка,

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО ОД ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША- ТЕПА И ПЦУЕ НОВИНАР ВО СРБИЈА!

Скандалите од српската пејачка Јелена Карлеуша не стивнуваат. Овој пат се појави видео во кое Карлеуша пцуе и тепа новинар...

Перо Милчин / 15 јуни, 2019 16:32

„Со насмевка низ животот“, напишала најголемата Балканска ѕвезда Светлана Ражатовиќ- Цеца во опис на својата фотографија со широка насмевка.

Нема крај на војната меѓу Цеца и Карлеуша: Ѕвездата се огласи по судењето со Карлеуша и упати моќна порака

Вечната воја меѓу најпопуланите пејачки на Блаканот продолжува, денеска судењето меѓу Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ...

Валерија Петрова / 9 мај, 2019 14:50