Полиицијата дошла на повик од граѓани, а потоа е утврдено дека е фрлена експлозивна направа која оштетила дел од фасадата и внатрешниот дел од дворот на вилата.

БОМБА ВО ДВОРОТ НА КАРЛЕУША: Хаос во населбата Дедиње!

Непознат напаѓач фрлил експлозивна направа меѓу луксузната вила на Јелена Карлеуша, пишуваат белградските медиуми. Полиоцијата...

Весна Петровска / 17 јули, 2019 9:51

Карлеуша се налути бидејќи ја снимал додека го посетувала гробот на нејзината мајка,

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО ОД ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША- ТЕПА И ПЦУЕ НОВИНАР ВО СРБИЈА!

Скандалите од српската пејачка Јелена Карлеуша не стивнуваат. Овој пат се појави видео во кое Карлеуша пцуе и тепа новинар...

Перо Милчин / 15 јуни, 2019 16:32

„Со насмевка низ животот“, напишала најголемата Балканска ѕвезда Светлана Ражатовиќ- Цеца во опис на својата фотографија со широка насмевка.

Нема крај на војната меѓу Цеца и Карлеуша: Ѕвездата се огласи по судењето со Карлеуша и упати моќна порака

Вечната воја меѓу најпопуланите пејачки на Блаканот продолжува, денеска судењето меѓу Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ...

Весна Петровска / 9 мај, 2019 14:50

Јелена Карлеуша се појави на снимањето на Звездите на Гранд во потполно друго модно издание.

ШОК: Карлеуша со реперска фризура ја шокира српската јавност !

Jелена Карлеуша се појави на снимањето на „Звездите на Гранд„ во потполно друг стајлинг и тоа во спортски зелени патики...

Сара Фемина / 1 април, 2019 16:29

Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави во атрактивно издание.

Карлеуша се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“-ги изненади сите со стајлингот

Познатата пејачка Јелена Карлеуша по смртта на својата мајка се тргна од медиумскиот свет, но денеска за изненадување на...

Катерина Крстиќ / 26 март, 2019 22:46

Карлеуша прв пат искочи од својот дом по смртта на мајка си и била видно расположена

Карлеуша конечно излегла од дома- отишла на сплав и сите ги изненадила со однесувањето

Откако почина нејзината мајка, Јелена Карлеуша потполно се повлече од медиумите и цело време беше со својот сопруг Душко...

Катерина Крстиќ / 25 март, 2019 11:53

Според неофицијални извори таа го посетила студиото за снимање на песните, бидејќи во подготовка е нејзиниот албум.

Марија Шерифовиќ откри кога Карлеуша се враќа на сцената !

Поп пејачката Марија Шерифовиќ меѓу првите и подаде рака за утеха на својата колешка Јелена Карлеуша, после смртта на нејзината...

Сара Фемина / 22 март, 2019 16:54

Дивна и Јелена се сретнале во еден ресторан во Белград и заедно вечерале, само два дена пред нејзината смрт.

Дивна Карлеуша не починала од последица на канцер? Еве што се случувало еден ден пред нејзината смрт!

Дивна Карлеуша почина на 3 март од канцер на белите дробови, а новинарката месеци наназад се бореше со болеста, со поддршка...

Сара Фемина / 18 март, 2019 21:16