Според неофицијални извори таа го посетила студиото за снимање на песните, бидејќи во подготовка е нејзиниот албум.

Марија Шерифовиќ откри кога Карлеуша се враќа на сцената !

Поп пејачката Марија Шерифовиќ меѓу првите и подаде рака за утеха на својата колешка Јелена Карлеуша, после смртта на нејзината...

Сара Фемина / 22 март, 2019 16:54

Дивна и Јелена се сретнале во еден ресторан во Белград и заедно вечерале, само два дена пред нејзината смрт.

Дивна Карлеуша не починала од последица на канцер? Еве што се случувало еден ден пред нејзината смрт!

Дивна Карлеуша почина на 3 март од канцер на белите дробови, а новинарката месеци наназад се бореше со болеста, со поддршка...

Сара Фемина / 18 март, 2019 21:16

Од кога почина нејзината мајка Дивна, српската пејачка е видена само два пати како излегува од нејзиниот дом на Дедиње.

СТРАШНО : Јелена Карлеуша сака да изврши самоубиство ?

Како што изјавуваат нејзините пријатели за српски „Ало„, Карлеуша се наоѓа во голема депресија, пие лекови за смирување...

Сара Фемина / 15 март, 2019 11:51

Нејзините пријатели не се разделуваат од неа и на сите можни начини се обидуваат да и помогнат, но таа одбива секаква врста на помош.

Карлеуша одбива вода, храна, и психијатар – Јелена во тешка психичка депресија

Јелена Карлеуша е во тешка психичка ситуација, откако нејзината мајка Дивна почина од рак на белите дробови. Нејзините пријатели...

Перо Милчин / 10 март, 2019 17:14

Дивна не поседувала големо богатство на свое име, но за сега е познато дека има една голема куќа во кој живееше целиот свој живот.

МИСТЕРИЈА ! Карлеуша нема да го добие наследството од мајка си ?

Дивна Карлеуша изјавила дека Јелена и Душко имаат доволно за себе, и со неговото богатство тие ги осигурале своите животи....

Перо Милчин / 12:58

Боки 13 со сочувство за смртта на Дивна Карлешуа мајката на Јелена Карлеуша

Боки 13 за Дивна Карлеуша: Додека одев со штикли и женски сукњи ти гордо се шеташе со мене !

Македонскиот шоумен, водител, менаџер и пејач а како најново и сопственик на 1тв изрази огромно сочуство до семејството Карлеуша.  Дивна...

Узунов Бобан / 5 март, 2019 11:30

Во пораките кои Карлеуша во 2017 година му ги испраќала на Огнен, таа на својот љубовник му ветувала брак со него, поточно дека целиот живот ќе го минат заедно.

Карлеуша доби кривична пријава за закана на убиство, од фудбалерот Врањеш

Српската пејачка Јелена Карлеуша после секс-скандалот со фудбалерот Огнен Врањеш, доби кривична пријава од босанскиот фудбалер,...

Сара Фемина / 8 февруари, 2019 22:08