Очите на целата јавност се вперени кон Јанева па многумина се прашуваат – каква роденденска желба ќе посака, после срамотниот скандал во која беше вмешана заедно со Боки 13 и уште неколку лица?

ТОРТА ВО КУЌЕН ПРИТВОР: Јанева слави роденден – каква ли желба ќе посака?

Екс специјалната јавна обвинителка и обвинетата во аферата „Рекет” Катица Јанева, денеска во куќен притвор го слави својот...

Перо Милчин / 9 февруари, 2020 15:31

Таа во судот беше донесена од домашен притвор. Денеска во судот како сведоци во случајот „Рекет“ треба да се појават Јордан и Ана Камчеви. 

Дотерана со полициска придружба Катица Јанева пристигна во судот

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева пристигна во судот за закажаното ново рочиште за случајот Рекет. Таа во судот беше...

Катерина Крстиќ / 6 декември, 2019 10:13

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет и корумпирањето на носители на државни функции е само ПОСЛЕДНАТА КАПКА ШТО ЈА ПРЕПОЛНИ ЧАШАТА!

ВАНКОВСКА ДО СЈО: ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ, СЕ ЧУСТВУВАМ ГНЕВНА И ПОНИЖЕНА ПОРАДИ СИРОМАШНИТЕ

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет и корумпирањето на носители на државни...

Сара Фемина / 1 декември, 2019 13:28

Фотографијата на човекот со кого разговарала Јанева е скриена.

ФОТО НА ДЕНОТ ОД ШУТКА: КАТИЦА ЈАНЕВА легната и расположена зборува на мобилен со непознато лице(ФОТО)

Фотографија на екс шефицата на СЈО Катица Јанева вчера се појави на социјалните мрежи. Скопјанецот Дини Муареми објавува...

Сара Фемина / 9 ноември, 2019 8:59

10 дена веќе ништо не се пишува за "животнозагрозувачка здравствена состојба" и слично, само за да се симне светлото од информативниот рефлектор што ги следеше.

МИЛЕНКО ОТКРИВА: Подготвена е обвинителско судска шема за пуштање од притвор на Боки 13 и Јанева!

Комплетно е подготвена обвинителско-судско-адвокатската шема за пуштање од Притвор на Прасица и Прасац 13, открива новинарот...

Сара Фемина / 28 октомври, 2019 0:30

Pрв избор на Заев за шеф на новото обвинителство била Катица Јанева

Јанева останала институција, до последен момент била избор на премиерот за шеф на новото обвинителство

Катица Јанева до последен момент била првиот избор на Зоран Заев за шеф на новото обвинителство за гонење на висока корупција...

Узунов Бобан / 10:26

Дали истрагата ќе се прошири и на политичари ?

Од исказот на Катица Јанева денеска зависи дали истрагата ќе се прошири и на политичари ?

Eксшефицата на СЈО, Катица Јанева, која се наоѓа во притвор, денеска треба да биде донесена на распит во Основното јавно обвинителство...

Узунов Бобан / 24 септември, 2019 9:13