Зачудувачки е фактот, дека комбинацијата од алкохол и кафе, во суштина штити од заболување од цироза на црниот дроб.

МОЌТА НА КАФЕТО: Лек против некои посериозни болести!

Кофеинот го намалува ризикот од заболување од рак на кожа. Исто така, млеката за тело кои содржат екстракти од зелен чај и...

Сара Фемина / 22 мај, 2020 22:20

Освен што се препорачува во многу диети, сега јаболкото има и друга намена, односно помага во будењето па едноставнозаменете го кафето со едно јаболко наутро.

Овошје кое треба да го јадете наутро- ќе ве разбуди подобро од кафе!

Речиси секој од нас верува во тоа дека првото утринско кафе е пресудно за да се расоните, но малкумина знаат дека јаболкото...

Катерина Крстиќ / 17 февруари, 2020 19:53

Љубителите на утринско кафе сега може да си дозволат заедно со задоволството и да слабеат благодарение на неколку состојки.

Додајте го ова во утринското кафе и ќе ослабнете за неколку дена

Оваа диета ќе ви се допадне особено поради тоа што не треба многу да внимавате туку доволно е само да внесете еден додаток...

Катерина Крстиќ / 21 јануари, 2020 19:09

Ако пиеме кафе со шеќер, тоа се додава во ладна вода. Кафето се сервира на местото каде што ќе се пие, а по сипањето во шоља потребно е малку време да се “смири”, за да дојде до израз аромата.

Како дома да подготвиме свежо мелено кафе, во кое максимално ќе уживаме!

Пиењето кафе особено првото утринско е посебно искуство, и најчесто момент кој сакаме да си го посветиме себеси. Секој човек...

Сара Фемина / 22 јули, 2019 20:31

Ова е нивна прва заедничка средба, откако Пендаровски застана на чело на државата.

Пендаровски и Заев го испија првото заедничко кафе во вила Водно!

Ново избраниот претседател Стево Пендаровски денеска имаше средба со премиерот Зоран Заев во Вилата на Водно. Од соопштението...

Сара Фемина / 16 мај, 2019 19:32

Владата со вториот тендер за само 8 месеци има испиено кафе во вредност од 4.000.000 денари или 65.000 евра а град Скопје за над 20.000 евра

И Шилегов ќе пие кафе но само за 10.000 евра

По Владата и Град Скопје со тендер за набавка на  кафе за астрономска сума на пари. По примерот на Владата и Град Скопје...

Мирко Бачиќ / 23 август, 2018 8:08

Рашкоски распиша набавка на кафе за Владата на Заев во вредност од 2.700.000 денари во време кога владини службеници немаат примено плата пет месеци

На кафе во Влада за 45.000 евра

Владата ќе потроши неверојатни 2.700.000 денари односно околу 45 илјади евра на кафе. На официјалната страница на системот за...

Мирко Бачиќ / 7:43