- Пред неколку денови веќе започнаа градежните активности за реконструкција на кејот „13 Ноември“, таму е предвидено целосно преуредување на партерот, во оваа фаза се врши отстранување на терасите од страна на локалите коишто таму беа поставени во минатото.

ШИЛЕГОВ: СКОПЈАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ ОСЛОБОДЕН ЈАВЕН ПРОСТОР НА КЕЈОТ „13 НОЕМВРИ“

Градоначалникот Шилегов денеска одговарајќи на советничко прашање детално го објасни проектот за уредување на кејот „13...

Перо Милчин / 25 февруари, 2021 17:17

Оваа сервисна улица ќе може да ја користат ограничен број возила, во временски интервали исклучиво од 8 до 9 часот наутро и од 14 до 17 часот, времето кога вработените влегуваат и излегуваат – рече градоначалникот Шилегов, на денешната прес-конференција.

ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА КЕЈОТ „13 НОЕМВРИ“

Градот Скопје вчера почна со партерно уредување на кејот „13 Ноември“, на потегот од градскиот плоштад до улицата Стив Наумов....

Рејхан Бајрами / 20 февруари, 2021 11:50

Градот заслужува да има вистински современ лик, достоен за еден културен и туристички центар на земјата.

Убава вест: Охрид ќе добие нов кеј, Владата обезбеди 38 милиони денари за реконструкција

Охрид ќе добие нов кеј, објави предмалку на социјалните мрежи, градоначалникот на град Охрид, Константин Георгиевски! Со...

Перо Милчин / 23 декември, 2020 10:49