Имено педофилот Нинослав Јовановиќ девојчето го следел подолго време, а дента кога ја киднапирал,  ја следел Моника Каримановиќ додека одела во училиште и на тој пат ја киднапирал.

Откриено како педофилот ја намамил Моника да влезе во автомобилот

Вчера беше пронајдено 12 годишното киднапирано девојче Моника К. по која трагаше цела Србија.  Киднаперот 10 дена ја држел...

Катерина Крстиќ / 30 декември, 2019 15:59

Тие таму престојувале неколку дена, а судејќи по киднаперот малата Моника ја изнесувал ретко на „сонце“ за да не види девојчето каде се наоѓа.

ОВА Е КУЌАТА НА СТРАВОТ И УЖАСОТ КАДЕ БИЛА ЗАРОБЕНА МОНИКА: Насекаде расфрлани работи, жилети и остатоци од храна!

Шерпа каде Моника уринирала, жилети, превртени јоргани, отпадоци од храна, се тоа може да се види во куќата на стравот и ужасот...

Весна Петровска / 13:24

Моника нема видливи повреди што укажува дека била жртва на силување или сексуална злоупотреба.

ОД ОВА СИТЕ СЕ ПЛАШЕА: Извештајот на докторот утврди дали Моника е силувана

По гинеколошките прегледи во Клиничкиот центар Ниш, неофицијално е потврдено дека берберот на Малчан не ја силувал за киднапираната...

Сара Фемина / 29 декември, 2019 23:58

За потсетување Јовановиќ ја киднапираше Моника на 20 декември и се криеше 10 дена во селата околу Књажевац и Шврrиг. Околу 600 полицајци постојано ги бараа.

ЕКСКЛУЗИВНО: Пронајдена киднапираната Моника Каримановиќ

Како што ексклузивно открива Информер, киднапираната девојка Моника Каримановиќ е пронајдена жива, измачена и исечена во...

Сара Фемина / 16:48

Се уште се трага по Моника, а потрагата води кон повеќекратен силувач Нинослав Јовановиќ, познат како „Малчанскиот бербер“.Тој повторно излезе од затвор  во март годинава а се поврзува со грабнувањето на Моника.

Монструозно: Прво им ги сече косите, па ги силува- ова е серискиот педофил кој сее страв во Србија

Изминуваат осум дена откакое исчезната дванесетгодишната Моника Каримановиќ. Девојчето исчезна утрото на 20 декември кога...

Катерина Крстиќ / 28 декември, 2019 9:41

„Полицијата го уапси само врз основа на нашите извештаи, затоа што можевме да го следиме на социјалните мрежи, а тој беше задржан во притвор уште шест месеци“, рече Јуриќ.

Се молам на Бог девојчето да е живо: Игор Ѓуриќ за киднапирањето на Моника- Сакам да го видам судијата кој го ослободи монструмот

Повеќекратниот силувач, кој е двапати осуден Нинослав Јовановиќ, осомничен е за киднапирање на 12-годишната Моника Каримановиќ....

Сара Фемина / 26 декември, 2019 19:06

Курир побара дополнителни информации и детали за целиот случај од Министерството за внатрешни работи од каде велат дека не се работи за обид за киднапирање туку  се работи за лица кои вознемирувале граѓани.

Нови детали од МВР за случајот со обидот за грабнување на 7-годишната ќерка на пратеник

Настан според кој непознати лица се обиделе да ја грабнат 7 годишната ќерка на пратеник на СДСМ, објави утринава Сител...

Катерина Крстиќ / 13 декември, 2019 17:09

Две лица се уапсени во Албанија под обвинение дека во главниот град Тирана, вчера киднапирале 23-годишен македонски државјанин.

Млад Македонец киднапиран во Тирана – киднаперите барале 250.000 евра, познат идентитетот на заложникот

Македонската јавноста остана во шок по веста за киднапирањеето на Македонецот Давор во Тирана, од 23-годишното момче било...

Весна Петровска / 8 декември, 2019 15:42