Манасков изјави дека клучот за поразот е многуте лесни топки кои ги добил противникот како и слабата реализација.

Манасков и Лазаров: Не ги реализиравме шансите, направивме многу грешки

Крилото на репрезентацијата на ракометната репрезентација на Македонија, Дејан Манасков, тешко наоѓаше зборови по поразот...

Катерина Крстиќ / 14 јануари, 2020 21:15

Во јуни 2000 година, Лазаров ја започнал својата меѓународна кариера,и во наредните години следува голем успех и во неговата светска кариера.

Кире Лазаров го продолжи договорот со Нант до јуни 2021 година

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го продолжи договорот со Нант до јуни 2021 година. Договорот...

Сара Фемина / 26 ноември, 2018 17:15

Агенцијата за обезбедување НИКОБ, која за 2017 година должеше над 80.000 евра за неплатен данок, избрана за најдобра за физичко обезбедување на Владата на Македонија

Милионски тендери на Владата пред конечна одлука?

Откако ја обвини владата на ВМРО – ДПМНЕ дека има “омилена” агенција за обезбедување, владата на СДСМ и додели тендер...

Мартин Попоски / 16 септември, 2018 10:17