Според првичните, инаку неофицијални информации, несреќниот момент се случил во скопската населба Кисела Вода, поточно кај сервисот „Скендеровски“. Со непрописна брзина на движење, и дождливиот коловоз, легендарниот Буштур изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во бетонските блокови поставени покрај булеварот.

ЗАГИНА КОШАРКАРСКАТА ЛЕГЕНДА БЛАГОЈА-БУШТУР – страшна сообраќајка вечерва во Кисела Вода

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вечерва загина македонската кошаркарска величина, Благоја Георгиевски, објави...

Весна Петровска / 30 јануари, 2020 3:08

Министерот за здравство во изјава за Сител потврди дека децентрализацијата на Центарот која ја најавуваат уште од летото, ќе функционира на терен од наредниот месец. Дотогаш Филипче најавува и разговори со локалното население во овие општини, кои со протести ја дочекаа одлуката за дисперзирани центри.

ПОБЕДИЈА ЃРАЃАНИТЕ ОД КИСЕЛА ВОДА: Зависниците од Центарот ќе се дисперзираат

Од први ноември 70 скопски зависници од метадон ќе земаат терапија во поликлиниката Јане Сандански. Исто толкав број ќе бидат...

Весна Петровска / 9 октомври, 2019 17:36

Мајката обвинува дека Управата на градинката наместо да повика служба за дезинфекција, тие одлучиле сами да дезинфицираат, и тоа додека децата се присутни во просториите.

ПАНИКА ВО КИСЕЛА ВОДА: МРСА ги напаѓа дечињата

Во скопската населба Кисела Вода владее голема паника и загриженост за децата.  Бактеријата МРСА се шири помеѓу дечињата...

Весна Петровска / 7 октомври, 2019 18:33

За малку поранешниот вработен ќе го запалел, но бил спречен од неколку други вработени кои го убедиле да се смири.

СКОПСКИ ГАЗДА ЕДВАЈ СПАСИ ЖИВА ГЛАВА: Поранешен вработен му го запали џипот – за малку и тој ќе гореше!

Вистинска драма се одвивала вчера во скопската населба Кисела Вода, пораншен работник во една фирма од преголем револт му...

Весна Петровска / 4 септември, 2019 12:06

Во моментов пожарот го гаснат 25 пожарникари со 10 возила.

Голем пожар беснее во стан населбата Кисела Вода, пожарникарите евакуираат станари!

Голем пожар избувна денеска во стан на петти кат на улицата „Народни Херои“ во Општина Кисела Вода. Пожарот во моментот...

Рејхан Бајрами / 10 јуни, 2019 15:58

Доделени беа награди и плакети на најдобрите наставници, воспитувачки, општествено одговорни компании и спортски друштва

Општина Кисела Вода одбележа 63 години од постоењето

Општина Кисела Вода денеска одбележа 63 години од постоењето. На новороденчињата им беа доделени ваучери во вредност од 6.000...

admin@magazin / 29 јуни, 2018 18:22

Не сме влезени во имплементација на таков тип на паркирање, вели Шилегов

Шпекулација е дека ќе се воведе зонско паркирање во Кисела Вода, Карпош и Гази Баба

Шпекулација е дека ќе се воведе зонско паркирање во општините Кисела Вода, Карпош и Гази Баба. Ова денеска го изјави скопскиот...

admin@magazin / 6 јуни, 2018 15:34

Во Општина Кисела Вода денеска со пригодна свеченост ќе биде одбележан денот на раѓањето на големиот руски поет Александар Сергеевич Пушкин

„Пушкинови денови“ во Кисела Вода

Во „Паркот Пушкин“ во Општина Кисела Вода денеска со пригодна свеченост ќе биде одбележан денот на раѓањето на големиот...

admin@magazin / 14:40