Во полициската станица Гостивар утрово, во 6:45 било пријавено дека патничкиот воз кој тргнал од Кичево удрил во карпа на потегот помеѓу селата Лакавица и Падалишта.

Железничка несреќа – Патнички воз излета од шини на релација Скопје-Кичево

Утринава од шините се излизгал патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје, поради одрон на пругата кај Лакавица....

Перо Милчин / 18 февруари, 2019 10:37