Голем пожар во село Кичевско!

ПОЖАР ВО СЕЛО ОРЛАНЦИ: Несовесни граѓани за малку ќе го запалеле целото село, спречени инциденти

Денеска во попладневните часови беснееше голем пожар во село Орланци мало село во областа Рабетинкол, во Општина Кичево,...

Мирко Бачиќ / 7 март, 2021 18:56

ТВ21 го контактираше и претпријатието Државни патишта, но од таму велат дека забраната ќе продолжи за тешки товарни возила на овој дел од патот.

Над 10 камиони блокирани во Кичево – Возачите: Тука сме над 25 часа, ништо немаме јадено

Интензивните врнежи од снег ги блокираа главните патни делници на планинските делови во земјава! Забрана за тешки товарни...

Рејхан Бајрами / 15 февруари, 2021 6:03

За неколку месеци, за првпат ќе биде инсталиран и апарат за компјутерска томографија.

Завршена е изведбата и поставувањето на модуларниот ковид центар во Кичево

Тој е со површина од 700м2 и има капацитет од најмалку 45 болнички легла. Ова двојно зголемување на постојниот болнички капацитет...

Рејхан Бајрами / 14 јануари, 2021 11:29

Секој ден со лекови храна и секоја прва помош се бориме да направиме време на солидарност хуманост соидинување во вакви вонредни состојби во нашиот град по улици со бездомните животни.

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Грифон КИЧЕВО има потреба за донации да се прехранат замрзнатите КУЧИЊА!

Драги наши ова се кученцата од нашиот град каде никој не ги храни освен Грифон Кичево здружението.  Секој ден со лекови...

Перо Милчин / 13 јануари, 2021 21:59

Буџетот за 2021. година наменет на Министерството за транспорт и врски, ќе овозможи навремена реализација на капиталните инвестиции, како и задоволување на потребите на голем број граѓани. Ова го посочи, министерот на ресорното министерство, Благој Бочварски.

Бочварски: Првите 20-ина километри од автопатот Кичево – Охрид во 2021 година

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски очекува веќе следната година да бидат пуштени во сообраќај првите дваесетина...

Перо Милчин / 1 декември, 2020 12:21

Интелегентниот вирус пуштен на најако, упте еден млад живот си замина од нас

Трагедија во Охрид: Најверојатно од КОВИД вчера почина 35 годишна Охриѓанка

Тага и неверување во семејство во Охрид. Почина 35 годишната Ивана која дотогаш немала никакви симптоми! Се се случило само...

Македонка Димкин / 18 ноември, 2020 12:58

Тој има извршувано и повеќе партиски функции и тоа бил член на избирачки одбор номиниран од ВМРО-ДПМНЕ во сите изборни циклуси од 1998 до 2006 година.

Кој е Ѓорѓија Сајкоски новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе ја поразиме оваа власт најави новоизбраниот секретар!

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот на партијата, Христијан Мицкоски вчера на попладне го изгласа...

Владо Марин / 1 октомври, 2020 6:35

Ја посети локацијата на која што треба да биде изградена фотоволтаичната централа, прва во сопственост на АД ЕСМ.

СЕ ГРАДИ ФОТОВОЛТАИЧНАТА ЦЕНТРАЛА ВО РЕК ОСЛОМЕЈ

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски, оствари работна посета на РЕК Осломеј, Кичево. Ја посети локацијата на која...

Владо Марин / 27 август, 2020 18:58