Ова е одличен резултат на политиката на инвестирање во млади лекари и медицински сестри. Само преку ваква грижа на младите им даваме шанса да останат и да работат во нашата земја, во нашето јавно здравство, потенцира Филипче.

Филипче: Во овој момент во Кичево нема невработен доктор на медицина

Во овој момент во Кичево нема невработен доктор на медицина, објави министерот за здравство Венко Филипче! Ова е одличен...

Владо Марин / 8 јули, 2020 12:53

Затоа, ајде сите заедно, рамо до рамо да се обединиме, да се исправиме и на 15 јули да ја исправиме Македонија.

Мицкоски од Кичево: Човек којшто има крајна цел вреди да се бори

Човек којшто има крајна цел вреди да се бори, а нашата крајна цел е нашата Македонија. Колку битката е посложена и потешка,...

Владо Марин / 2 јули, 2020 7:37

Скопјанец загина во судир на два автомобили, вчера во близина на Киево, информираше МВР

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Едно лице го загуби животот на патот Кичево-Гостивар!

Скопјанец загина во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне околу 13:30 часот во близина на кичевското село Длапкин...

Рејхан Бајрами / 14 април, 2020 10:43

СИТЕ БОМБИ СЕ ДАДЕНИ НА СЈО, ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ИСПИТААТ КОЈ ГИ ПУШТИЛ СНИМКИТЕ НА МИЛОШОСКИ СО ВАНГЕЛОВСКИ, РЕЧЕ ПРИВРЕМЕНИОТ ПРЕМИЕР СПАСОВСКИ

Поранешниот шеф на полицијата: Милошоски лаже, Зоран Заев ги предаде сите снимки!?

Техничкиот премиер Оливер Спасовски и поранешен прв човек на МВР, вели дека сите бомби СДСМ ги предал на Специјалното јавно...

Македонка Димкин / 7 март, 2020 12:36

Општина Кичево изготви формулар за проекти од областа на културата што ги разгледа комисија.

Кичево прогласен за град на културата во 2020 година

Врз основа на распишаниот конкурс на Министерството за култура, титулата Град на културата во 2020 година ќе ја има Кичево. Општина...

Мирко Бачиќ / 25 февруари, 2020 13:37

Инсистираме и ќе го реализираме ветингот во сите сфери на општествениот живот почнувајќи од судството, но и во сите државни институции, бидејќи ние само така ќе се бориме против корупцијата и екстремизмот,

АХМЕТИ: „Ја вративме гордоста кај Албанците – ГО УБИВМЕ СТРАВОТ, ние станавме свои на своето”

– Ние станавме свои на свое, го убивме стравот, ја вративме гордоста кај Албанците. Во иднина ќе работиме на подготвување...

Перо Милчин / 13 октомври, 2019 18:15

– Како месна заедница одлучивме да им помогнеме бидејќи живеат во лоши услови.

ХУМАН ГЕСТ: Граѓани во Кичево градат куќа на социјално загрозено семејство!

На иницијатива на месната заедница на селото Длапкин Дол, се гради нова куќа на социјално загрозено семејство од ова село. –...

Сара Фемина / 14 септември, 2019 14:41

Главен изведувач на овој автопат е кинеската компанија „Синохидро“, додека „Гранит“ и други фирми се ангажирани како подизведувачи.

„Гранит“ во замена на „Трансмет“ ќе го догради автопатот Кичево – Охрид!

Скопски „Гранит“ ќе продолжи со изградбата на автопатот Кичево – Охрид. Откако заменик претседателот на Владата задолжен...

Перо Милчин / 17 јули, 2019 20:40